Już wkrótce premiera fascynującej biografii o Marii Callas

9 września swoją premierę będzie miała książka Anne Edwards - "Maria Callas. Primadonna stulecia". Kim naprawdę była największa diva operowa? Jakie kryła tajemnice? Anne Edwards dotarła do niepublikowanych wcześniej materiałów o Marii Callas.

Maria Callas. Primadonna stulecia
Maria Callas. Primadonna stulecia

Anne Edwards
Maria Callas. Primadonna stulecia

Uwielbiana, pożądana i samotna.
Porywająca biografia legendarnej divy.
Była jedną z najbardziej pożądanych kobiet swoich czasów. Jej zachwycające arie operowe rzucały na kolana tłumy. Kochana i uwielbiana, prywatnie była inna niż na scenie. W rzeczywistości porywcza i wybuchowa, z wyrachowaniem zdradzała męża. Jednak los nie był jej dłużny. Sama została skrzywdzona przez kochanka – najbogatszego wówczas człowieka na świecie – Arystotelesa Onassisa. To on zmusił Callas do ukrywania ciąży, później dziecka, by wreszcie porzucić ją dla Jacqueline Kennedy.
Życie Callas to opowieść o wielkich wzlotach i upadkach. O licznych skandalach, samotności i odrzuceniu. O złotej erze opery, triumfach na legendarnych scenach La Scali i Metropolitan Opera oraz współpracy z największymi artystami epoki.
Edwards przeanalizowała wszystkie standardowe źródła, a oprócz tego sama przeprowadziła sporo wywiadów (…). Jest porażona publicznymi triumfami i prywatnymi smutkami Callas, a swoje zafascynowanie przekazuje czytelnikowi w imponująco skuteczny sposób.
Terry Teachout, “The New York Times”
Anne Edwards – Amerykańska autorka najlepiej znana z biografii celebrytów takich jak: Księżna Diana, Judy Garland, Katherine Hepburn, Vivien Leigh, Margaret Mitchell, Ronald Reagan czy Barbra Streisand.

Biografia poprzedza premierę serialu HBO z Meryl Streep w roli Marii Callas (zapowiadana premiera pod koniec 2015 roku).