Kannabidiol a zmęczenie i bóle głowy

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, przewlekły stres i niedotlenienie mózgu sprawiają, że coraz większa liczba osób zmaga się z chronicznym zmęczeniem i nawracającym bólem głowy.

Kannabidiol a zmęczenie i bóle głowy

Wyczerpanie psychiczne i fizyczne może prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Nic więc dziwnego, że tak wiele ludzi szuka naturalnych sposobów na to, aby wspomóc regenerację organizmu i odzyskać witalność. Co ma do tego olej konopny CBD?

Naturalne sposoby na zmęczenie i bóle głowy

Odczuwanie silnego zmęczenia i bólu głowy podczas wykonywania codziennych czynności stanowi obecnie jeden z poważniejszych problemów społecznych. Aktualnie wiele osób cierpi z powodu chronicznego wyczerpania, które pojawia się niezależnie od płci, wieku oraz stanu zdrowia. Najczęściej towarzyszą mu takie objawy jak zaburzenia snu, niechęć i brak energii do działania, ból głowy oraz ogólny zły nastrój. Do takiego stanu mogą prowadzić różne czynniki, w tym m.in.:

  • za długi czas pracy,
  • przeciążenie zadaniami,
  • długotrwały stres,
  • niewystarczająca ilość snu,
  • brak umiejętności odpoczywania.

Jednym ze sposobów na zmęczenie i ból głowy jest ruch. Aktywność fizyczna pomaga dotlenić wszystkie tkanki ciała, usprawnić krążenie krwi oraz pobudzić procesy metaboliczne. Wysiłek stymuluje też wytwarzanie endorfin, hormonów wywołujących dobre samopoczucie. W przypadku przewlekłego zmęczenia warto też zwrócić uwagę na odżywianie. Bardzo często zdarza się, że wyczerpanie jest wywołane niedoborem podstawowych składników odżywczych. W takiej sytuacji do diety dobrze jest wprowadzić pokarmy bogate w witaminy z grupy B, magnez, żelazo, chrom, cynk, selen. Dodatkowo warto zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Dla utrzymania zdrowia niezbędne jest wypijanie każdego dnia od 1,5 do 3 litrów wody.

Kannabidiol a dolegliwości związane z bólem głowy i zmęczeniem

Osoby, które cierpią z powodu przewlekłego zmęczenia i bólu głowy, mogą sięgnąć po olej konopny CBD. Naturalny preparat zawiera roślinne kannabinoidy, spośród których jednym z najlepiej przebadanych jest kannabidiol. Ten organiczny związek chemiczny wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz uspokajające. Mechanizm jego działania polega na łączeniu się z receptorami układu endokannabinoidowego, które są zlokalizowane w mózgu, wątrobie, jelitach, nerkach, sercu, a także w tkankach obwodowych.

Skład i właściwości olejków CBD

Poza kannabinoidami olej konopny CBD jest bogatym źródłem wielu fitozwiązków, substancji aktywnych biologicznie wytwarzanych przez konopie. Szczególną grupę stanowią terpeny, które są obecne w tych roślinach w ponad stu różnych odmianach. Odpowiadają głównie za zapach, a także za ochronę przed szkodnikami. Spośród najpopularniejszych terpenów można wymienić m.in. mircen, pinen oraz terpinen. Do cenionych fitozwiązków należą również flawonoidy, które spełniają funkcję barwników i regulują procesy życiowe roślin. Substancje te działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, oczyszczająco oraz antybakteryjnie. Ponadto wykazują właściwości antyoksydacyjne, które polegają na spowalnianiu reakcji utleniania zachodzących na poziomie komórkowym.

Naturalne metody na doskwierający ból głowy i zmęczenie

Istnieje wiele naturalnych metod, które mogą pomóc w zmniejszeniu zmęczenia oraz odzyskaniu witalności. Naturalny olej konopny CBD, którego właściwości są znane od wielu lat, wykazuje właściwości wspierające organizm w tych dolegliwościach.

Artykuł partnera