Kiedy należy zmienić pigułkę?

Jest wiele powodów, dla których mogłabyś rozważać zmianę pigułki na inną. Tutaj wymieniono sześć z nich.

 

kiedy zmienic pigulke

Jeśli którykolwiek z nich dotyczy Ciebie, powinnaś poważnie zastanowić się nad zmianą pigułki.

1. Kłopoty z cerą i z włosami

Jeśli ważna jest dla Ciebie piękniejsza skóra i zdrowsze włosy, zmiana pigułki może dobrze Ci zrobić. Nowa pigułka może pomóc Ci poradzić sobie z nieładną cerą i tłustymi włosami.

2. Zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Wszystkie tabletki antykoncepcyjne mogą okazać się pomocne w przeciwdziałaniu objawom zespołu napięcia przedmiesiączkowego, takim jak bóle głowy, drażliwość, zawroty głowy i obniżenie nastroju. Zastosowanie innej pigułki niż ta, którą obecnie stosujesz, może jednak okazać się bardziej skuteczne i w większym stopniu poprawiać Twoje ogólne samopoczucie.

3. Tak naturalna, jak to tylko możliwe.

Wszystkie pigułki są testowane i poddawane badaniom, lecz być może, wolałabyś brać pigułkę, która zawiera niewielkie ilości takich hormonów i do tego takich, które są najbardziej zbliżone do naturalnych. Jeśli tak, powinnaś zastanowić się, czy zmiana pigułki nie poprawi Twojego samopoczucia.

4. Uczucie „napompowania” i tkliwość piersi

Jeśli obecnie stosowana przez Ciebie pigułka wywołuje objawy uboczne w postaci uczucia „napompowania” i tkliwości piersi, zamiana pigułki na inną może zmniejszyć te dolegliwości.

5. Poszukujesz nowych rozwiązań

Jeśli cenisz sobie innowacyjne produkty, na których można polegać i które mają wiele dodatkowych zalet, powinnaś być może pomyśleć o zamianie pigułki na inną, nowocześniejszą. Porozmawiaj o tym z ginekologiem.

6. Obawy związane z masą ciała

Jeżeli dbasz o figurę i chcesz zminimalizować ryzyko przyrostu masy ciała związane z przyjmowaniem pigułek, zmiana pigułki na inną może okazać się korzystna

www.zmienpigulke.pl