Kiedyś urodowe trendy, dziś stereotypy. Czy znasz wszystkie?

Urodowe trendy zmieniają się błyskawicznie. Wraz z nowym rokiem kalendarzowym pojawia się dawka inspiracji z pokazów mody, gdzie modelki mają niebanalne makijaże. Istnieją jednak triki, znane naszym babciom, które wykorzystujemy do dziś. Część z nich to oklepane stereotypy, które zostały przełamane przez obecne trendy. Czy wiesz, o które zasady urodowe chodzi?

Kiedyś urodowe trendy, dziś stereotypy. Czy znasz wszystkie?

Jednolity kolor włosów

Większość z nas ma za sobą koloryzacje włosów. To dobry pomysł na odświeżenie lub zmianę wizerunku dla osób młodych. Starsze panie mogą odmłodzić wygląd, farbując siwiznę. Kiedy koloryzacja stała się powszechna, za niedopuszczalne uznawano odrosty. Były oznaką zaniedbania i braku estetyki we fryzurze. Jak jest dzisiaj? Wystarczy spojrzeć na propozycje w najlepszych salonach fryzjerskich. Popularnością cieszą się już nie tylko zwykłe pasemka, ale takie stylizacje jak baleyage czy sombre. Trend spowodował, że widoczne odrosty stały się modne, a ich obecność nie jest tak krytykowana, jak wcześniej.

fot. instagram.com/ggulsactasarim

Wyregulowane brwi

Podejście do tematu brwi przechodziło przez różne etapy: od całkowitej rezygnacji z ich stylizacji, po dzisiejszy makijaż brwi. Obecnie mamy dostępne różne kosmetyki ze specjalnym przeznaczeniem, nawet takie jak paleta cieni do brwi czy szablon, dzięki któremu możemy uzyskać pożądany kształt. Co zatem ze zwolenniczkami naturalnych brwi? Pojawił się trend, który nie wymaga depilacji. Uznano, że włoski, okalające skórę wokół brwi, mogą wyglądać ładnie i nie ujmować urody ich właścicielce.

fot. instagram.com/ lilyjcollins

Jeden kolor

Jeszcze do niedawna w stylizacjach starałyśmy się o dopasowanie kolorystyczne wszystkich elementów. Współczesna moda wymaga kreatywności i łączenia różnych stylów. Jakie ma to odniesienie do urody? W makijażu istniała tendencja do dostosowywania odcienia szminki do barwy paznokci czy koloru cieni na powiekach. Obecnie ta zasada została zniesiona. Coraz częściej możemy zobaczyć niejednolite makijaże, które jednocześnie wzbudzają nasz zachwyt i podziw. Brzmi ciekawie, ponieważ mamy większe pole do popisu.

fot. instagram.com/redlipstickmonster

Karnacja determinująca styl

Czy pamiętasz jak doszukiwałaś się informacji o typie swojej cery i jej odcieniu? Okazuje się, że to zbędna informacja. Dopasowanie kolorów kosmetyków lub ubrań do rodzaju karnacji nie gwarantuje dobrego wyglądu. Liczy się oryginalność i styl, który nierzadko wykorzystuje szaleństwo połączonych kolorów.

fot.instagram.com/monique.mua

Skromne wydanie

To zasada, którą pamięta każda z nas. Chyba wszystkim zdarzyło się ją złamać, bez negatywnych skutków. 🙂  Jeżeli stawiasz na mocny makijaż oczu, pozostaw usta w neutralnym odcieniu. Podobnie ze szminką – jeśli jej kolor jest wyrazisty, zrezygnuj z podkreślania oczu. Tak przedstawia się długo wykorzystywany trend, który obecnie przechodzi do lamusa. Nowe techniki makijażu i dostępność kosmetyków spowodowały, że malujemy się coraz ciekawiej i ładniej, co niekoniecznie idzie w parze z zachowaniem powyższej proporcji.

fot. instagram.com/ makeupgoals

Marcelina Bednarska