Kolejni artyści doprowadzą scenę Męskiego Grania 2012 do wrzenia

Niekwestionowani wirtuozi jazzu – Tomasz Stańko i Leszek Możdżer oraz wieczni buntownicy i orędownicy wolności – zespół Dezerter staną obok najbardziej utalentowanych artystów z nurtu elektro – formacji Kamp! oraz Grabka.

Tak ekscytujące zderzenia muzycznych wizji daje tylko Męskie Granie 2012. A to nie wszystko!

Poprzednia odsłona programu imprezy pokazała, że Męskie Granie 2012 to doskonała i bogata mozaika najlepszych polskich artystów. Wystąpią wielkie muzyczne osobowości, które swoją twórczością od lat udowadniają, że są niekwestionowanymi autorytetami sceny rockowej czy hip-hopowej. Wśród tegorocznych wykonawców znajdą się również tacy, których utwory z trudem przyporządkowują się klasycznym podziałom, artyści eksperymentujący z dźwiękami, zderzający różnorodne konwencje. Z chęcią sięgają po klasykę gatunku, żywe instrumenty czy znane brzmienia i wydobywają z niej nową jakość, porywającą w swojej sile.
fot 1. Dezerter. Tomasz Milewski.Wystarczy spojrzeć na listę, aby przekonać się, że Męskie Granie 2012 będzie niezapomniane. Zagwarantują to artyści niecodzienni, podziwiani za wytrwałość oraz determinację w tworzeniu prawdziwie autorskiej muzyki. Duet Tomasz Stańko i Leszek Możdżer zaprezentuje jazz najwyższej światowej próby. Dezerter oraz formacja Raz Dwa Trzy występująca wspólnie z duetem Spitfire pokażą, czym są bezkompromisowa szczerość i niezachwiana wiara w swoje wartości. Kari Amirian zagra muzykę głębi, ulotnego nastroju, tak dla niej charakterystyczną. Pojawią się Kamp!, a także Grabek – wszyscy żonglują stylistykami i bawią się sprzecznościami. A do tego duża dawka szaleństwa i nieskrępowanej swobody, czyli Łąki Łan.

Razem z nimi w Męskim Graniu 2012 wezmą udział również: Czesław Śpiewa, Julia Marcell oraz Natu Kozmic Blues.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że w tak doborowym towarzystwie Męskie Granie pokaże publiczności, jak bogata i inspirująca jest polska muzyka. Każdy z artystów angażujących się w projekt jest niepowtarzalny, a jego twórczość nie ma sobie równej. Wszyscy oni zachęcają do eksperymentów, zarażają pasją i ciekawością samodzielnego okrywania nowych doznań. Z pewnością wspólnie stworzą jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl” – mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Doskonałe nazwiska to tylko część projektu. Równie ważni są wykonawcy, którzy ze swoim repertuarem próbują dotrzeć do szerszej publiczności. Szansę zaprezentowania się 27 lipca w Krakowie przed tysięczną widownią zgormadzoną na koncercie zdobył zwycięzca drugiego etapu konkursu Nowe Męskie Granie – Afro Kolektyw.