Koncert flamenco – Carmeli Riqueni & Samary Montañez

Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W centrum zainteresowań pozostaje zawsze tradycyjne flamenco puro, które okazuje się być niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Koncert flamenco – Caemela Riqueni & Samanta Montañez

Lutowy koncert będzie barwny i energetyczny za sprawą pełnych temperamentu artystek z Sewilli – Carmeli Riqueni i Samary Montañez. Towarzyszyć im na scenie będą gospodarze peñi – gitarzysta Arturo El Polaco i tancerka Marta Robles. Słynna „chispa española” czyli hiszpańska iskra bez wątpienia rozgrzeje nas wszystkich i podniesie na duchu.

Carmela Riqueni

Carmela Riqueni jest siostrzenicą jednego z najwybitniejszych gitarzystów flamenco, legendarnego Rafaela Riqueni. Tańczyć zaczęła w wieku 10 lat i zdobyła solidne wykształcenie taneczne, jednak, jak mówi o sobie, nie jest typem tancerki, która godzinami będzie szlifować przed lustrem jeden ruch. Preferuje cygański styl tańca, oparty na surowym rytmie, oszczędnych ruchach oraz temperamencie tancerza, który podczas tańca wpada w swego rodzaju trans. Zdaniem Carmeli we flamenco najważniejsza jest spontaniczność i inspiracja, którą czerpać należy z niepowtarzalności każdej chwili.
Ognisty temperament cechuje też pozostałe członkinie zespołu. W tańcu Marty Robles znajdziemy wysmakowaną elegancję i zmysłowość. Śpiewaczka Samara Montañez ma wspaniały głos o absolutnie magicznej barwie, a także niespożytą energię na scenie, która nie pozwala jej „usiedzieć na miejscu” i prowokuje do spontanicznego tańca.

Arturo El Polaco

Przeciwwagę dla tej szalonej kobiecej energii stanowi wirtuozerski akompaniament gitarzysty Arturo El Polaco. W muzyce flamenco, która w ogromnej mierze jest improwizowana, rolą gitarzysty jest kontrolowanie procesu twórczego, spajanie poszczególnych elementów i nadawanie utworom ostatecznego kształtu.

Patronat nad wydarzeniem objęły:  i

46. Peña Flamenca Triana – Carmela Riqueni & Samara Montañez

Kiedy:

  • 25 lutego – PIĄTEK – godz. 19.00
  • 26 lutego – SOBOTA – godz. 19.00

Gdzie:

AULA Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych
ul. Koszykowa 86, Budynek B.
Carmela Riqueni – taniec
Samara Montañez – śpiew
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara

Bilety:

PIĄTEK: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/69443/Warszaw/Pena+Flamenca+Triana/
BILETY SOBOTA: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/69444/Warszawa/Pena+Flamenca+Triana/