Kontrowersyjny pokaz Balenciagi w walce z rosyjskim reżimem!

Podczas paryskiego Fashion weeka ,w sieci pojawiło się wiele kontrowersji dotyczących pokazów. Wojna w Ukrainie namieszała w świecie mody. Balenciaga nie była obojętna obecnej sytuacji i postanowiła oddać hołd ofiarom rosyjskiej inwazji.

Pokaz Balenciagi w hołdzie dla Ukrainy
Kontrowersyjny pokaz Balenciagi w walce z rosyjskim rżimem. Foto instagram: @demnagram

Balenciaga pod kierownictwem uchodźcy?

Demna, czyli dyrektor kreatywny Balenciagi nie wstydzi się tego, że sam jest uchodżcą.W tym szczególnym czasie pomysłodawca pokazu podzielił się swoją historią, jak w wieku zaledwie 12 lat musiał uciekać z terenu wojny domowej.

,,Fashion week obecnie wydaje mi się absurdem. Przez chwilę chciałem odwołać pokaz Balenciagi, nad którym ciężko pracowałem. Ale zdałem sobie sprawę, że byłoby to poddaniem się złu, pokłonem przed tym, co krzywdziło mnie przez 30 lat.”– wyznał kreator pokazu.

Zaśnieżony wybieg

Nawiązania do Ukrainy były obecne już od początku. Gości przywitała ukraińska Flaga wraz z osobistym przesłaniem Demna.Show rozpoczął patriotyczny wiersz , po chwili oczom publiczności ukazał się wybieg pokryty śniegiem, a klimatu na sali dodawały tuby powietrzne imitujące zamieć śnieżną!Ukraińskie barwy gościły nie tylko na wybiegu ale i na widowni.Salma Hayek również wybrała na pokaz żółto niebieską kreacje, tym samym oddając hołd ofiarom. Zdjęcia gwiazd wspierających naszych sąsiadów zrobiły ogromną furorę w internecie.