Kreacje Agaty Kornhauser-Dudy – zachwycająca elegancja

Czego by nie powiedzieć o Pierwszej Damie, wyczucie stylu ma doskonałe. Jej stroje są zawsze perfekcyjnie dopasowane do okoliczności... oraz nienagannej figury pani Agaty.

Andrzej Duda , Agata Kornhauser-Duda, Kinga Duda. Fot. GA
Andrzej Duda , Agata Kornhauser-Duda, Kinga Duda. Fot. GA

Prezydentowa przyzwyczaiła nas już do tego, że nie uczestniczy w życiu politycznym kraju, a mężowi towarzyszy tylko przy oficjalnych uroczystościach państwowych.

Gdy się już jednak na nich pojawia – zachwyca eleganckimi kreacjami, których nie powstydziłyby się najpotężniejsze i najsłynniejsze kobiety świata. Zawsze perfekcyjnie ubrana i uczesana – po prostu piękna i elegancka.

A jakie kreacje Agata Kornhauser-Duda lubi najbardziej? Patrząc na jej dotychczasowe wybory, Pierwsza Dama uwielbia dopasowane garsonki w stylu Coco Chanel. Wydawać by się mogło, że stonowane kolory i prosty, elegancki krój najbardziej odpowiada prezydentowej, ale wcale tak nie jest. Gdy żona prezydenta uczestniczy w mniej oficjalnych uroczystościach – zakłada kolorowe sukienki lub spódnice oraz pasujące do całości piękne szpilki.

Musimy przyznać, że uwielbiamy styl Agaty Kornhauser-Dudy, który charakteryzuje prostota i niewymuszona elegancja. Nie bez powodu przyrównywana jest do bohaterki popularnego, amerykańskiego serialu – Claire Underwood, żony Franka Underwood’a – głównego bohatera House of Cards, która w każdej scenie serialu jest nienagannie ubrana.

A oto kilkanaście wybranych kreacji Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej.