„KROPLE ROSY” czyli polscy artyści śpiewają w szczytnym celu

krople_rosy

26 lutego 2013 swoją premierę miała płyta „Krople Rosy – Muzyka Nadziei” – składanka wyjątkowych utworów nagranych na potrzeby kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”.

Usłyszymy na niej m.in. Stanisława Soykę, Kasię Kowalską, Edytę Bartosiewicz czy niszowy happysad.
Płyta jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej, organizatorem której jest wrocławska Fundacja Rosa. Celem akcji „Rak. To się leczy!” jest uświadomienie Polaków, że rak, to nie wyrok, tylko choroba, którą da się wyleczyć. Przekonują do tego sławni aktorzy w spotach telewizyjnych: Cezary Pazura, Jerzy Stuhr, Stanisław Mikulski, Jarosław Boberek, a do profilaktycznych badań namawiają w krótkich wystąpieniach także inni znani artyści, tzw. Grupa 100 Ambasadorów – wokaliści, prezenterzy, sportowcy (do obejrzenia na www.raktosieleczy.pl).
Składanka „Krople Rosy – Muzyka Nadziei”, kompilacja 11 utworów jest natomiast muzycznym efektem zaangażowania polskich muzyków w kampanię.
– Tematem łączącym płytę jest nadzieja – najważniejsze uczucie, jakie powinno towarzyszyć wszystkim tym, którzy stają w obliczu choroby, aby wygrać z nią walkę – tłumaczy hasło przewodnie Agata Walczak-Tadajewska, koordynatorka projektu „Rak. To się leczy!” z ramienia Fundacji Rosa.
Wydawnictwo jest warte uwagi nie tylko ze względu na szlachetny cel (zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na profilaktykę antynowotworową) – płyta to także gratka dla fanów polskich brzmień z różnych gatunków muzycznych. Składankę otwiera spokojny, fortepianowy utwór skomponowany przez Jana Kaczmarka, wykonany przez Leszka Możdżera. Kolejne piosenki to mieszanka rockowych i popowych brzmień – Patrycja Markowska z zespołem IRA (z utworem „Nadzieja”, zaaranżowanym specjalnie na potrzeby tego właśnie wydawnictwa), Kasia Kowalska, Maryla Rodowicz, dawno niesłyszana Edyta Bartosiewicz, Urszula, zespół Happysad oraz Hey.
Trochę spokojniejszy klimat zaprezentuje słuchaczom Stanisław Soyka, Natalia Kukulska oraz Janusz Radek. „Krople Rosy – Muzyka Nadziei” to płyta, która wprowadzi w dobry nastrój każdego fana polskiej muzyki.
Składanka dostępna jest w sieci sklepów Empik, w cenie 18,99zł.

Producent: Musicart
Wydawca: Universal Music Polska
Krople Rosy – Muzyka Nadziei – TRACK LISTA
1/ KACZMAREK BY MOŻDŻER- THE PARK ON PIANO (FINDING NEVERLAND)
2/ IRA I PATRYCJA MARKOWSKA – NADZIEJA
3/ KASIA KOWALSKA – COŚ OPTYMISTYCZNEGO
4/ MARYLA RODOWICZ – NADZIEJA
5/ EDYTA BARTOSIEWICZ – TATUAŻ
6/ STANISŁAW SOYKA – TOLERANCJA
7/ HEY I EDYTA BARTOSIEWICZ – MOJA I TWOJA NADZIEJA
8/ NATALIA KUKULSKA – DECYMY
9/ JANUSZ RADEK – DOBRO
10/ URSZULA – DZIŚ JUŻ WIEM
11/ HAPPY SAD – TAKĄ WODĄ BYĆ

Fundacja Rosa – organizacja pożytku publicznego powstała w 2004 r., organizator akcji „Rak. To się leczy”. Fundacja otrzymuje fundusze w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne. Dotychczas Fundacja Rosa wspierała akcje skierowane do dzieci i młodzieży – „Twoja szkoła”, „Lekki tornister”, „Doświadczanie Świata”. W tym roku fundacja organizuje ogólnopolską kampanię edukacyjną obejmującą nie tylko najmłodszych, ale beneficjentów w każdym wieku.