Książę Harry i Ed Sheeran w ważnej sprawie. „Rudzi, łączmy się!”

Książę Harry zaprosił do swojego domu jednego z najpopularniejszych brytyjskich muzyków - Eda Sheerana. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego postanowili nagłośnić temat osób borykających się z problemami psychicznymi.

Foto. Instagram @sussexroyal

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jako, że temat w dalszym ciągu jest mocno bagatelizowany, wiele wpływowych osób próbuje zwrócić na niego uwagę. Taką akcje w słusznej sprawie zorganizowali wspólnie Ed Sheeran oraz… książę Harry.

Na Instagramie pojawiły się tajemnicze nagrania, na których książę zaprasza muzyka do swojego domu i siadają przy stole, aby wspólnie omówić ważny projekt. Harry tłumaczy artyście o małej świadomości ludzi na temat problemu i o zmianach, które należy wprowadzić, że jest to zagadnienie o którym niechętnie się mówi. Sugeruje, że można by napisać utwór o takiej tematyce, na co Ed odpowiada: „Trzeba to zakończyć. Jesteśmy rudzi i będziemy walczyć!” – myśląc, że chodzi o kolor ich włosów. „To trochę niezręczne, ale… miałem na myśli Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.” – poprawia go książę. Sheeran w pośpiechu kasuje na laptopie slajd z napisem „RUDZI ŁĄCZMY SIĘ” i zapewnia, że domyślał się, że właśnie o to chodzi.

Mamy nadzieję, że ten zabawny incydent trafi do wielu osób i poszerzy zasięg świadomości na temat zdrowia psychicznego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Both Prince Harry and Ed Sheeran want to ensure that not just today but every day, you look after yourself, your friends and those around you. There’s no need to suffer in silence – share how you’re feeling, ask how someone is doing and listen for the answer. Be willing to ask for help when you need it and know that we are all in this together. #WMHD Check out the accounts below for more resources and support: @Heads_Together @Calmzone @MentalHealthFoundation @CharityNoPanic @SamaritansCharity @YoungMindsUK @GiveUsAShoutInsta @Childline_official @LetsTalkAboutMentalHealth @Jedfoundation @Pandas_UK @Charitysane @MindCharity @TimeToChangeCampaign @RethinkMentalIllness @MentalHealthMates @ActionHappiness @MHFAEngland @DitchTheLabel @TheBlurtFoundation

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)