Książę Harry i inwalidzi wojenni w wyścigu na Biegun Południowy

Londyn – trzy drużyny weteranów wojennych – w tym załoga brytyjska prowadzona przez Księcia Harrego – zmierzają na południe przez Antarktydę do Bieguna Południowego w wyścigu, który ma pomóc w zbieraniu pieniędzy na przywracanie aktywności zawodowej zranionych żołnierzy.

Drużynę Amerykańską poprowadzi Alexander Skarsgard (aktualnie amerykański aktor, kiedyś szwedzki komandos) a ekipę Australii i Kanady aktor Dominic West.

Uczestnicy wyprawy wędrują w ekstremalnych warunkach pogodowych – mają do przebycia ponad 330 km w mroźnym wietrze i temperaturze sięgającej – 35 C. Pokonują pogodę i własną niepełnosprawność. Pragną udowodnić światu, że z życia zawodowego nie powinna wykluczać ich utracona w walce noga czy wzrok.
Walking With The Wounded to akcja charytatywna mająca na celu zbieranie funduszy na szkolenia zawodowe dla żołnierzy (kobiet i mężczyzn) zranionych w trakcie działań wojennych. Szkolenia mają na celu przekwalifikowanie zawodowe i znalezienie pracy poza sektorem wojskowym, która zapewni im bezpieczną stabilizację i przyszłość.

Wyprawy organizowane przez Fundację mają na celu, zwrócenie uwagi publicznej na sytuacje poszkodowanych, mają opowiedzieć ich historie, podkreślić, jak bardzo potrzebują naszego wsparcia. Ekspedycje dają możliwość wykazania się tym niezwykłym ludziom, którzy nie poddają się pomimo urazów i stawiają czoła wyzwaniom, dzięki swej determinacji i odwadze.

Wyścig rozpoczął się spotkaniem na londyńskim Trafalgar Square, następnie uczestnicy wyruszyli do Cape Town, skąd polecą na Antarktydę do stacji Novolazarevskaya, by z początkiem grudnia rozpocząć wyprawę, która ma zakończyć się 17 grudnia na Biegunie Południowym.