Lamele dekoracyjne – elegancki sposób na wykończenie wnętrz

Znacznie lepsze wygłuszenie akustyczne pomieszczenia, wysoka jakość i łatwy montaż – te wszystkie cechy wyróżniają lamele dekoracyjne jako współczesny hit w dekoracji wnętrz.

Lamele dekoracyjne – elegancki sposób na wykończenie wnętrz

Ponadto jednak są one eleganckie i wyglądają zjawiskowo, zarówno w nowoczesnych, jak i eklektycznych czy tradycyjnych wnętrzach. Warto przyjrzeć się bliżej temu, jak i gdzie najlepiej je stosować bo nie są one jedynie przemijającym szybko trendem, a z całą pewnością zostaną z nami na dłużej.

Dzisiejsze tendencje wnętrzarskie kładą wyraźny nacisk na charakter ścian. Ci, którzy pragną, aby ich pomieszczenia wyglądały ciekawie i stylowo, powinni z całym przekonaniem postawić na lamele dekoracyjne. Są to mocowane na ścianie drewniane listwy o długości ok. 275 cm. Rozwiązanie jest nie tylko ładne, ale i praktyczne.

Walory praktyczne lameli

Ściany pokryte lamelami zapewniają świetne wygłuszenie akustyczne pomieszczenia. Bardzo łatwo się je montuje, bo wystarczy jedynie klej, a do tego są wytrzymałe, bo wykonane z wysokiej jakości płyty MDF. Lamele drewniane pionowe można również dobierać pod kątem kolorystyki danego w wnętrza, ponieważ występują w kilku odcieniach. Stanowią oryginalną i dość nietypową dekorację ściany. Nie nudzą się szybko i są dużo bardziej oryginalne niż znane nam dotychczas rozwiązania dekoracyjne na ściany.

Lamele dekoracyjne odcienie

Na stronie https://manufakturarzeczy.pl/lamele znaleźć można lamele dekoracyjne dostępne w kilku odcieniach. Dąb Amerykański, Somoa, Canyon i inne, to rozwiązanie dla szukających dekoracji z drewna na ścianę w barwach naturalnego dębu. Można tam również znaleźć lamele ścienne w barwach sosny i klonu. W zależności jednak od tego, do jakiego pomieszczenia mają być zastosowane lamele, można również wybrać lamele ścienne czarne, białe oraz kasztan Mali.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lamele drewniane?

Lamele świetnie komponują się z wnętrzami o surowym charakterze, na przykład takimi, w których zastosowano beton architektoniczny. Dzięki swojej funkcji izolacyjnej dla dźwięków akustycznych, sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach generujących hałas. Można je również wykorzystać w przedpokoju, czy korytarzu. Dobór atrakcyjnego odcienia może odmienić wygląd pomieszczeń. W zależności od tego, co wybierzemy wnętrze może nabrać nowocześniejszego wyrazu, bądź wręcz przeciwnie, możemy dodać mu przytulności i ciepła.

To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. W sypialni będą stanowić piękną dekorację jednej ze ścian czy salonu. Taka ściana z drewna w salonie może służyć do oddzielania stref w pomieszczeniu, gdy na przykład salon nie jest oddzielony od kuchni. Tego typu rozwiązanie prezentuje się niezwykle nowocześnie.

Profesjonalizm w pełnej krasie

Lamele dekoracyjne świetnie sprawdzają się również w przestrzeniach profesjonalnych. Nadadzą przestrzeniom biurowym niezwykle profesjonalnego wyglądu, zapewniając odpowiednie wygłuszenie pomieszczeń. Wybór odpowiednich listew dekoracyjnych ściennych pozwoli odświeżyć biuro oraz umożliwi podział niektórych pomieszczeń na mniejsze. Pomoże w tym specjalna ścianka działowa z lameli.

Lamele dekoracyjne to doskonały sposób na piękne i funkcjonalne wykończenie wnętrz. Jak widać sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale z powodzeniem można zastosować je również we wnętrzach biurowych, a nawet sklepowych. Wyglądają minimalistycznie, ale nie są zimne. Potrafią nadać pomieszczeniom ciepła i zagospodarować przestrzeń na ścianie w interesujący i niebanalny sposób. Pięknie wyglądają również w pokojach dziecięcych czy młodzieżowych, stanowiąc ciekawe przełamanie całości.

Artykuł partnera