Letnia apteczka

Korzystamy z pięknych słonecznych dni. Jednakże, aby taka wycieczka była dobrym wspomnieniem, warto zabrać ze sobą mini apteczkę, która będzie pomocna w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Letnia apteczka

Niezależnie od formy wypoczynku – czy to spacerując na plaży czy wspinając się po skałkach – jesteśmy narażeni na różnego rodzaju otarcia, skaleczenia, urazy stawów. Podstawą apteczki są oczywiście opatrunki i bandaże, które pomogą zabezpieczyć małą ranę lub zniwelować ból kostki czy kolana.

Niestety dość częstą przypadłością podczas wyjazdów są zatrucia pokarmowe. Kompletując naszą apteczkę należy umieścić w niej środki łagodzące ból brzucha, biegunkę, wymioty, wiążące toksyny(np. węgiel leczniczy) oraz działające powlekająco na układ pokarmowy. Dobrze spakować też żel antybakteryjny bądź chusteczki nawilżające, które pomogą uniknąć kłopotów żołądkowych w braku bieżącej wody. Jeśli podróżujemy z dziećmi, to warto zatroszczyć się o takie produkty, które wspomogą ich organizm przy zbyt dużym nasłonecznieniu.

Dla dzieci od od 3. roku życia, zwłaszcza w okresie upałów i wzmożonego wysiłku fizycznego, polecany jest suplement diety Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina o smaku pomarańczowym. Zawarty w nim sód, potas, magnez pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.
Istotne jest, że elektrolity umożliwiają prawidłowe nawodnienie organizmu, a dzieci mają dwukrotnie wyższe zapotrzebowanie na płyny.

Letnia apteczka

Aby zapewnić dzieciom odpowiednią ilość witaminy C, warto sięgnąć po Plusssz Junior Calcium + Wit.C. Te dwukolorowe tabletki musujące zmieniają zwykłą wodę w aromatyczny napój o smaku poziomek i płyn pełen wartościowych składników, które pomagają nam dbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych dzieci.

– Wyjeżdżając na upragniony urlop chcemy mieć pewność, że nic nie zakłóci nam tych kilku dni wypoczynku. Aby spokojnie spędzić ten czas z rodziną i dziećmi, warto wcześniej dobrze przygotować podstawowe wyposażenie apteczki. Nie może w niej zabraknąć produktów, które zapewnią naszym pociechom bezpieczne wakacje. Przy upałach trzeba pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, w czym pomoże Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina. Zaś do wzmocnienia odporności maluchów przyda się Plusssz Junior Calcium + Wit. C, który zaspokaja aż 50 proc. dziennego zapotrzebowania dziecka na witaminę C oraz dostarcza ¼ codziennej porcji wapnia – podkreśla Joanna Piekarska,Brand Manager Polski Lek S.A.

Dorośli również mogą wspomóc się produktami Plusssz Junior – należy tylko przyjąć odpowiednio większą dawkę tych suplementów.