Listy do M – nowa produkcja TVN

Listy do M

27 stycznia padł pierwszy klaps na planie nowej fabuły produkcji TVN. Świąteczna w klimacie i pełna gwiazd historia nosić będzie tytuł „Listy do M.” W obsadzie znaleźli się m.in.: Piotr Adamczyk, Kasia Bujakiewicz, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Leonard Pietraszak, Maciej Stuhr, Beata Tyszkiewicz, Agnieszka Wagner, Julia Wróblewska oraz Kasia Zielińska. Kinowa premiera tytułu planowana jest na listopad tego roku.

„Listy do M.“ to 15 niezwykłych bohaterów i 5 wyjątkowych historii o zwykłych ludziach, którym w świąteczny, jakby nie było magiczny wigilijny dzień przydarzają się małe cuda. Znajdują miłość, przyjaźń, odwagę, rodzinę i w końcu siebie. Magia świąt połączy ze sobą ich losy zmieniając im życie nie tylko w ten dzień, ale już na zawsze.

Twórcom filmu udało się zaprosić do projektu wyśmienitą obsadę. Na planie spotkają się razem popularni i lubiani aktorzy wszystkich pokoleń: Leonard Pietraszak, Beata Tyszkiewicz, Wojciech Malajkat, Agnieszka Wagner, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Kasia Zielińska, Kasia Bujakiewicz oraz Julia Wróblewska.

Listy do M5

„Chciałabym, żeby to był film ciepły i magiczny, żeby familijne kino, którego w Polsce jest mało, spodobało się widzom, żeby wychodząc z kina mieli uśmiech na twarzy i ciepło w sercach. Mamy ciekawy scenariusz i wyśmienitych aktorów, w nietuzinkowych rolach. Nasi bohaterowie będą rozśmieszać, wzruszać i inspirować, by pisać swoje listy do M. i uwierzyć, że w święta wszystko jest możliwe!” – powiedziała producentka filmu Iza Łopuch.

Listy do M4

Reżyserem „Listów do M.” jest Mitja Okorn, który zrealizował hitowy serial „39 i pół”, a autorem zdjęć Marian Prokop, laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii najlepsze zdjęcia za film „Wojna polsko-ruska”. W gronie twórców znalazły się także kostiumograf Magdalena Biedrzycka (Katyń, Rewers) oraz scenografka Joanna Kaczyńska (Essential Kiling, Wojna polsko-ruska).
Za muzykę w filmie odpowiada Łukasz Targosz, który obiecuje najpiękniejsze polskie kolędy
i świąteczne przeboje, zaś montażem zrealizowanego materiału zajmie się Jarosław Barzan. Producentami tytułu są Dariusz Gąsiorowski i Iza Łopuch.

Listy do M3
Film ma być kinowym prezentem świątecznym, zdjęcia, realizowane głownie w Warszawie, potrwają do połowy marca, a premiera przewidziana jest na listopad 2011 roku.

Obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Kasia Zielińska, Wojciech Malajkat, Agnieszka Wagner, Beata Tyszkiewicz oraz Kasia Bujakiewicz, Julia Wróblewska i inni.

Listy do M2
Produkcja: TVN S.A.
Reżyseria: Mitja Okorn.
Zdjęcia: Marian Prokop.
Scenografia: Joanna Kaczyńska.
Kostiumy: Magdalena Biedrzycka.
Producenci: Dariusz Gąsiorowski, Iza Łopuch.

 

Listy do M5