Manicure bez tajemnic

Dłonie są niewątpliwie wizytówką każdej kobiety, dlatego też dobrze jest poznać techniki manicure, dzięki którym zachowamy paznokcie w jak najlepszym stanie.

Hands With Petals
Pielęgnacja paznokci

Manicure jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu pielęgnację paznokci rąk, poprzez odsunięcie i wyrównanie skórek, opiłowanie i wypolerowanie paznokci oraz ich pomalowanie lakierem bezbarwnym lub kolorowym.

Zabiegowi manicure poddają się przeważnie kobiety, które cenią sobie zadbane, zdrowe paznokcie. Aby wykonać samodzielnie manicure tradycyjny należy pamiętać o zachowaniu pewnej kolejności, która pomoże w osiągnięciu najlepszych efektów zabiegu.

Od czego rozpocząć manicure?

Etapem rozpoczynającym manicure jest zmycie starego lakieru lub odżywki zmywaczem bezacetonowym, nie zaleca się natomiast stosowania zmywacza na bazie acetonu ponieważ wysusza i niszczy płytkę. Zmywanie lakieru powinno odbywać się w kierunku od nasady do czubka paznokcia. Unikając mocnego tarcia i staramy się nie dotykać zwilżonym płatkiem do skóry palców. Prowadzi to do wysuszenia skóry wokół paznokci. Po całkowitym zmyciu lakieru warto na 5-10 minut zamoczyć paznokcie w wodzie z mydłem i z dodatkiem soku z cytryny lub w podgrzanej oliwie z oliwek, zmiękczając tym samym skórkę wokół paznokcia.

Jaki wybrać pilniczek?

Edyta Dyl