Martyna Wojciechowska rusza z nowym projektem!

Dziennikarka niedawno obchodziła 45 urodziny. To wydarzenie postanowiła połączyć z nowym projektem. O czym mowa?

Martyna Wojciechowska rusza z nowym projektem! Foto. Instagram martyna.world

Martyna Wojciechowska największą popularność zyskała dzięki prowadzeniu programu „Kobieta na krańcu świata”. Od lat przemierza najdalsze zakątki globu, poznając tamtejsze kultury. Niektóre z odwiedzanych przez nią miast były na skraju ubóstwa i wojny domowej. Trudne doświadczenia pozwoliły jej spoglądać na świat w zupełnie inny sposób oraz uwrażliwiły serce na potrzeby słabszych, odrzuconych i pokrzywdzonych przez los osób. Kilka lat temu dziennikarka zdecydowała się na adopcję dziewczynki – albinoski, która z powodu choroby była piętnowana przez społeczeństwo, w wyniku czego oprawcy pozbawili ją ręki. Teraz Martyna Wojciechowska rusza z kolejnym ambitnym projektem!

Podróżniczka 28 września skończyła 45 lat. Ten dzień spędziła z najbliższymi, w tym z rodzicami, którym już nieraz dziękowała za okazywane wsparcie. Spotkanie w gronie bliskich jej osób odbyło się w jednym z warszawskich klubów. Ogłoszono tam również inaugurację nowego projektu dziennikarki. Wojciechowska pochwaliła się wydarzeniem na Instagramie, zamieszczając wpis oraz zdjęcie z rodzicami:

,,Wczoraj świętowałam podwójnie✌ Jeden tort był z okazji moich 45. URODZIN, a drugi z okazji NARODZIN mojej Fundacji @unaweza.foundation, czyli mieliśmy PĘPKOWE!😜 Dziękuję za obecność i wszystkie ciepłe słowa🙈 Z Wami NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Mamo, Tato dziękuję za Wasze wsparcie od najmłodszych lat, dzięki Wam jestem dzisiaj tu, gdzie jestem❤ ”

Martyna Wojciechowska rusza z nowym projektem! Foto. Instagram martyna.world

Nazwa założonej przez dziennikarkę fundacji – „UNAWEZA” w języku suahili oznacza „możesz”. Jej głównym celem jest zapewnienie kobietom i dzieciom dostępu do edukacji, opieki medycznej oraz pomocy w realizacji ich marzeń. Fundacja ma działać w wielu zakątkach świata. Na początek skupi się na Tanzanii, gdzie Martyna Wojciechowska zaadoptowała trzy córki.

Martynie Wojciechowskiej życzymy więcej takich sukcesów!

Wpis znaleziono dzięki:

- Martyna Wojciechowska

- Fundacje gwiazd

- „UNAWEZA”