Międzynarodowa premiera „Loro”, nowego filmu Paolo Sorrentino, na festiwalu w Toronto

Co jest przedmiotem największego ludzkiego pożądania? Miłość? Seks? Pieniądze? Nieograniczona władza? A może można mieć to wszystko, a do tego jeszcze powszechną miłość i uznanie?

Międzynarodowa premiera „Loro”, nowego filmu Paolo Sorrentino, na festiwalu w Toronto

Po międzynarodowym sukcesie „Wielkiego piękna” (m. in. Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Paolo Sorrentino znów zaskakuje i powraca na ekrany z prowokacyjnym komediodramatem „Loro”.

W roli głównej ulubiony aktor reżysera – Toni Servillo, tym razem jako Silvio Berlusconi, miliarder, skandalista, potentat przemysłu medialnego i wieloletni premier Włoch znany ze swojego ekscentrycznego stylu życia i słabości do rozpustnych przyjęć, które świat poznał pod nazwą „bunga bunga”.

Od samego początku Sorrentino planował, by „Loro” trafił do włoskich kin w dwóch częściach, zaś na rynki światowe – jako jeden pełnometrażowy film. Tak też się stało: w kwietniu i maju wersja 2-częściowa miała premierę we Włoszech, a międzynarodowa będzie miała swoją światową premierę na rozpoczynającym się w tym tygodniu festiwalu w Toronto (6-16 września). Tę wersję będziemy mogli zobaczyć w Polsce.

Poprzednim pełnometrażowym tytułem włoskiego reżysera był nominowany do Oscara oraz zaprezentowany w Konkursie Głównym MFF Cannes film „Młodość” (2015), zdobywca Europejskich Nagród Filmowych dla najlepszego filmu, reżysera i za rolę męską (Michael Caine). W zeszłym roku Sorrentino zrealizował dla telewizji HBO świetnie przyjęty serial „Młody papież”, z Judem Law w tytułowej roli.