Mikołaj Choroszyński „Dieta MIND. Spodób na długie życie”

Organizm człowieka jest zaprogramowany na to, by przeżyć 120 lat. Dlaczego więc udaje się to tylko nielicznym? Okazuje się, że w największym stopniu zależy to od nas samych – od tego, w jaki sposób żyjemy.

Mikołaj Choroszyński „Dieta MIND. Spodób na długie życie”

Psychod

ietetyk Mikołaj Choroszyński , bazując na najnowszych badaniach i własnym doświadczeniu, pokazuje, jak wiele możemy zdziałać sami, by przedłużyć swoje życie.
Kluczowym elementem jest właściwe odżywienie mózgu, którego kondycja decyduje o zdrowiu całego ciała. To mózg zawiaduje wszelkimi procesami organizmu – od jego sprawności zależy więc sprawność całego ciała. Tymczasem większość diet pomija ten aspekt. Skupiają się jedynie na wybranych korzyściach np.: szczupłej sylwetce, zdrowej cerze, czy wzmocnieniu serca.

Mikołaj Choroszyński przedstawia sposób odżywania, dzięki któremu można osiągnąć wszystkie te korzyści, a nawet dużo więcej. Dieta MIND, którą opisuje, nie bez powodu znajduje się od lat w czołówce najzdrowszych diet świata w rankingu prowadzonym przez lekarzy – dietetyków i psychologów. Autor obszernie, a jednocześnie bardzo barwnie, uzasadnia jej dobroczynne działanie. Wprowadzenie jej w życie skutkuje bowiem nie tylko utratą zbędnych kilogramów, ale przede zmianą stylu życia na zdrowszy, odkryciem radości ze zdrowego odżywiania i wydłużeniem sobie życia o kolejne lata.

Mikołaj Choroszyński „Dieta MIND. Spodób na długie życie”

Dlatego warto podążyć za Autorem, skorzystać z licznych przykładów i wielu smakowitych przepisów, by poznać dietę MIND – sposób na długowieczność.

Mikołaj Choroszyński

Absolwent Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji oraz Uniwersytetu SWPS, pasjonat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wie doskonale, że nawet najlepiej przygotowana dieta jest nie do przyjęcia, jeżeli jest niesmaczna. Posiada doświadczenie jako dietetyk oraz psychodietetyk z wieloletnią praktyką w branży żywieniowej