Miłość w czasach zagłady. Hanni Münzer

Jak daleko posunie się matka, by ratować swoje dzieci? Do czego zdolna jest córka, by pomścić ojca? Czy głęboka, pokonująca wszystkie przeszkody miłość może przetrwać pokolenia i zabliźnić stare rany?

milosc w czasach zagladay

Kiedy   Elisabeth   Malpran,   chcąc   ratować  rodzinę,  wiąże  się  z  SS  Obersturmbannführerem Albrechtem Brunnmannem,  nie  wie  jeszcze,  że  zawiera  pakt  z  diabłem…  Pakt,  który  położy  się  cieniem  na życiu jej córki.

Młoda    amerykanka    Felicity    poszukując  w  Rzymie  matki,  natyka  się  na mroczną  historię  swojej  rodziny.  Aby  ją  wyjaśnić,  musi  się  cofnąć  do  najbardziej  ponurego  rozdziału  dwudziestowiecznej  historii  i  poznać  dramatyczne  losy  swojej  prababki  –  słynnej  śpiewaczki  operowej Elisabeth Malpran i jej córki Deborah.

Splot miłości, winy i pojednania zniszczył obie kobiety i przez pokolenia rzucił cień także na życie Felicity

O autorce:

Hanni Münzer od najmłodszych lat przejawiała – ku utrapieniu rodziców i nauczycieli – nad-
zwyczaj  żywą  wyobraźnię  i  już  jako  sześciolatka  pochłaniała  każdą  książkę,  jaka  wpadła  jej  w ręce. Z czasem mały mól książkowy przeistoczył się w pisarkę.
W 2013 roku Hanni Münzer opublikowała debiutancką powieść Rybacy dusz (Seelenfischer), udane połączenie thrillera i romansu, którego akcja rozgrywa się we Włoszech. Literacki debiut świeżo upieczonej powieściopisarki przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków. Na listę bestsellerów trafiły również dwa pozostałe tomy trylogii, która do tej pory sprzedała się w nakładzie ponad 330000.
Na początku 2014 roku ukazała się Miłość w czasach zagłady (Honigtot), powieść opisująca losy kilku pokoleń pewnej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń od końca lat trzydziestych ubiegłego wieku, poprzez lata drugiej wojny światowej, aż po czasy współczesne. W kwietniu 2015 roku powieść została wznowiona przez renomowane wydawnictwo Piper Verlag i natychmiast trafiła na listę bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. Do tej pory książkę przeczytało ponad 550 000 niemieckich czytelników. W latach 2015/16
Miłość w czasach zagłady  ukaże się w kilkunastu krajach, m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce, Holandii, Turcji, Chinach i na Węgrzech. W planach jest również serial oparty na powieści.
Po latach spędzonych m.in. w Seattle, Stuttgarcie i Rzymie Hanni Münzer osiadła z mężem i ulubionym psem w Górnej Bawarii. W chwilach wolnych od pisania czyta. Lub vice versa.

stron ok. 500
ISBN 978-83-65315-26-7
cena 39,99  zł