Warszawska homofobia – zdewastowane plakaty i Kiss protest

,,Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w centrum grasuje senior-homofob. W centrum stolicy, kraju w Europie. Jak wiele nienawiści zostało wpompowanych w polaków przez ostatnie lata?'' - pisze dziennikarka TVN Marta Wrchoł na Instagramie.

zdewastowane plakaty homofobia
Foto Instagram @_mpajer

Warszawska homofobia

Czerwiec uznawany jest za ,,miesiąc dumy”. W tym okresie planowanych jest szereg aktywności związanych ze społecznością LGBT oraz szerokorozumianą tolerancją. Z tej okazji Vogue Polska wypuścił czerwcowy numer z hasłem przewodnim ,,Pride”. Może i samo hasło nie wzbudziło wielkich emocji, za to okładka już tak. Na warszawskich ulicach mogliśmy zobaczyć plakaty znanego magazynu z wcześniej wspomnianą okładką czerwcowego wydania. Zdewastowane plakaty zyskały ogromną popularność w internecie, a reakcja społeczeństwa była natychmiastowa. Młodzież zorganizowała ,, Kiss protest”.

Zdewastowane plakaty – Jak do tego doszło?

W niedzielę 29 maja, przy ulicy Mokotowskiej doszło do homofobicznego zdarzenia. Mężczyzna w podeszłym wieku zdewastował plakaty. Przedstawały one całującą się parę homoseksualną. Nagranie szybko trafiło na social media i wywołało skandal.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Pajor (@_mpajer)

 Reakcja społeczeństwa ,,Kiss protest”

Już następnego dnia po zdarzeniu, ulica Mokotowska w Warszawie zapełniła się tłumem par homoseksualnych. Na znak protestu przeciwko homofobicznym zachowaniom, zakochani robili sobie zdjęcia całując się przy zdewastowanych plakatach par jednopłciowych. W gronie ,,protestujących” znalazły się również bohaterki okładkowej sesji Vogue oraz dziennikarka TVN-u Marta Warchoł.

zdewastowane plakaty homofobia
Foto Instagram @Vogue.polska