Moda na apartamenty

Już nie własne M3, już nie domek z ogródkiem: teraz marzeniem dorosłego Polaka jest zamieszkanie w apartamencie.
Deweloperzy wiedzą, że nadciąga nowa moda. Wiedzą, że na ich oczach tworzy się nowy trend i są na to doskonale przygotowani. Obecnie właściwie w każdym dużym mieście Polski buduje się apartamenty – przestronne, z dużymi tarasami, bazą rekreacyjną w postaci salonu SPA, fitness i basenem. Dopełnieniem całości jest prestiżowa lokalizacja i wspaniały widok z okna.

– Dla wielu osób posiadanie mieszkań w komfortowych lokalizacjach będzie miarą sukcesu, prestiżu, na które zamożny klient zacznie zwracać coraz większą uwagę – uważa Sylwester Jankowski, Dyrektor Finansowy Wings Development – firmy, która obecnie realizuje trzy projekty we Wrocławiu – m.in. kompleks luksusowych apartamentowców.
A prestiż kosztuje. Ceny apartamentów dochodzą nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy, ale znajdą się również takie, za które nie zapłacimy więcej niż 10 tysięcy za metr kwadratowy. Zdaniem Sylwestra Jankowskiego rok 2008 będzie pierwszym, w którym odnotowany zostanie tak dynamiczny rozwój sektora apartamentowego, szczególnie poza Warszawą.

– Ceny apartamentów, zwłaszcza luksusowych, położonych w dobrych lokalizacjach będą wyższe. Szczególnie w tych miastach, gdzie do tej pory brakowało inwestycji o podobnym charakterze można się spodziewać znaczącego wzrostu cen. Tak będzie między innymi we Wrocławiu – przewiduje Jankowski. 
Może zatem warto przeliczyć zawartość swojej skarbonki jeszcze raz i zastanowić się czy SPA w domu nie jest lepszą formą relaksu niż koszenie trawnika przed domem.