Modne tapety do salonu 2019

Szukasz prostego i niedrogiego sposobu na całkowitą zmianę aranżacji salonu? Dobrym wyborem będzie fototapeta – duża dekoracja ścienna z ciekawym nadrukiem. Zobacz, jakie tapety królują na salonach w 2019 roku.

Modne tapety do salonu 2019

Róże są zawsze na czas

Motywy florystyczne nigdy nie wychodzą z mody. W TYM sezonie opuszczamy wschodnie i tropikalne wzory, wracamy do naszych znajomych róż. Tutaj wybór jest naprawdę świetny, od małych, delikatnie podrapanych pąków po duże, realistycznie wyglądające kwiaty. Przeważają jasne, realistyczne kolory i tapety odzwierciedlające rzeczywistość – róże wyglądają bardzo naturalnie, prawie chcą ich dotykać. Pewna różnica jest widoczna tylko w rozmiarze, niektóre projekty są znacznie większe niż ich żyjące odpowiedniki. Dla miłośników miękkich tonów tapetę pastelowych róż oferuje np. seria fototapety Uwalls.pl.

Modne tapety do salonu 2019

Budowanie minimalizmu

Modny salon nadal ma jedną „wilgotną” ścianę – ceglaną ścianę, gładki beton, polerowany granit, kamienną mozaikę i drewniane panele idealne do dużych pomieszczeń. Nic dziwnego, że projektanci malowideł ściennych szukali projektów inspirowanych architekturą wnętrza. Naklejka jest tańszym i mniej radykalnym rozwiązaniem. Jeśli nie podoba nam się projekt imitujący starą ścianę, możemy zmienić go na szlachetny marmur lub naturalne drewno. Ten komfort nie będzie zapewniony w przypadku materiałów budowlanych, które są drogie i trudne do zastąpienia.

Wzorcowy i kolorowy

Duże wzory i geometryczne kształty podkreślone w kontrastowych kolorach to kolejny trend, który zdominuje malowidła ścienne w 2019 roku. To rozwiązanie dla osób odważnych, które uwielbiają żyć w jasnych, kolorowych wnętrzach. Jest to także sposób na przezwyciężenie nudy i niedyspozycji, mentalny powrót do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, czas eksplozji kolorów, powrót do beztroskiej radości i pozbawienia życia. Jeśli planujemy udekorować wnętrze w ten sposób, powinniśmy zapomnieć o zakazach – im bardziej kolorowe i kontrastowe, tym lepiej.

Modne tapety do salonu 2019

Vintage – nowa ściana w starym stylu

Ta oferta jest zupełnie inna niż poprzednia. Vintage nawiązuje do trendów sprzed stu lat. Tutaj obraz nie jest regulowany, ale kolor nie jest jasny, a wręcz przeciwnie – pastelowy lub nawet lekko wyblakły. Fototapeta w stylu vintage, choć nowa, wygląda na starą – czasami prawie zakurzona na strychu i ponownie instalowana w salonie. Najlepsze ze wszystkich będą wyglądać w białych i jasnych salonach. Są polecane dla uporządkowanych ludzi, którzy dbają o porządek i harmonię w życiu, ale także o tych, którzy potrzebują pokoju, dla którego dom powinien stać się oazą spokoju.

artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Modne tapety

- Tapety do salonu

- Dekoracja ścian