Modny Kalendarz 2016. Czyli gwiazdy pomagają dzieciom

„Modny Kalendarz” to projekt charytatywny, do którego zostało zaproszonych 12 polskich Gwiazd i tylu samo projektantów. Przy wsparciu marki Pilot, zajmującej się sprzedażą artykułów piśmiennych, powstał kalendarz charytatywny, którego cel jest niezwykle wyjątkowy.

kalendarz_FOTO_DRUK22
Julia Kuczyńska

Środki z jego sprzedażny zostaną przeznaczone na wsparcie i organizacje warsztatów dla małych pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka organizowanych przez akcje charytatywna BajkOLAndia. Każda kolejna karta z miesiącem w kalendarzu, będzie w pełni przeznaczona dla jednego projektanta.

„12 godzin z dnia kobiety aktywnej…” – to przewodnia myśl Modnego Kalendarza.

W ramach akcji odbyła się dwudniowa sesja zdjęciowa z udziałem Gwiazd w kreacjach polskich projektantów. Fotografie przedstawiają „modelki” zatrzymane w biegu – Zależało nam na uchwyceniu chwili z ich dnia codziennego, tak by każda aktywna kobieta odnalazła cząstkę siebie w sytuacjach z fotografii – powiedziała Aleksandra Mikołajczyk, twórczyni koncepcji projektu.

BajkOLAndia jest akcja charytatywna, której pomysłodawczynią i organizatorka jest Aleksandra Mikołajczyk. Nadrzędnym celem akcji jest pomoc dzieciom, które potrzebują jej najbardziej. W połowie roku 2016 w Centrum Zdrowia Dziecka, odbędzie się 5. jubileuszowa edycja akcji charytatywnej BajkOLAndia z udziałem Gwiazd, dzieci, pacjentów oraz zaproszonych gości.

Podczas tego wydarzenia nastąpi również oficjalne podsumowanie akcji „Modny Kalendarz”. Projektanci, którzy wzięli udział w akcji to alfabetycznie: Bizuu, Iwona Kossmann, Joanna Klimas, Lidia Kalita, Lou Saints, MMC, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Rina Cossack, Robert Kupisz, Teresa Kopias, Viola Piekut. Modelkami zostały Paulina Sykut Jeżyna, Marta Zmuda Trzebiatowska, Klaudia Halejcio, Julia Kuczyńska, Agata Załecka, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Jurksztowicz, Dorota Czaja, Grażyna Wolszczak, Marta Kielczyk, Paulina Smaszcz-Kurzajewska oraz Anna Popek.

Dodatkowo, w ramach akcji, zostały nagrane materiały z Gwiazdami na temat ich działalności charytatywnej oraz making of z sesji zdjęciowej, które zostaną opublikowane na kanale YouTube projektu.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCM-dHtiPyr9OqUf8OruZD2g
Strona: http://modnykalendarz.pl/