Mroczny zakątek. Gillian Flynn

mroczny zakatek
Ta opowieść o wstrząsającej zbrodni sprzed lat szybko trafiła na światowe listy bestsellerów. „Gillian Flynn ma niezwykły dar snucia fascynujących, cierpkich, wnikliwych opowieści przesyconych grozą” – powiedział o autorce mistrz horroru, Stephen King. O czym więc tym razem będzie jej opowieść?

Spokojny dom na farmie w Kansas. Pewnej styczniowej nocy Benjamin Day morduje prawie całą swoją rodzinę. Tylko siedmioletnia Libby, najmłodsza z rodzeństwa, cudem ucieka. Ben zostaje skazany na dożywocie, a dziewczynka próbuje uporać się z traumą i wrócić do normalnego życia. Mija dwadzieścia lat. O spotkanie z Libby zabiega tajemniczy Klub Zbrodni. Jego członkowie – miłośnicy zagadek słynnych morderstw – są przekonani, że Ben nie jest winny przestępstwa, a prawdziwy sprawca wciąż przebywa na wolności. Libby czeka powrót w mroczną przeszłość dzieciństwa. Jeszcze raz będzie musiała zmierzyć się z tragicznymi wydarzeniami, które odcisnęły na niej trwałe piętno. Może się okazać, że prawda wygląda inaczej, niż przypuszczała. „Flynn ukazuje zawodność ludzkiej pamięci i meandry dziecięcego umysłu, który na wszelkie sposoby próbuje uporać się ze straszną traumą” – napisał o thrillerze New York Magazine.
Najnowszy thriller psychologiczny Flynn trafił na listę bestsellerów New York Timesa i znalazł się wśród najlepszych książek roku 2009 według Publishers Weekly, New Yorker i Chicago Tribune. Autorka otrzymała także prestiżową nagrodę Quill Award za najlepszy thriller roku. Na podstawie powieści ma powstać film, którego reżyserem będzie Gilles Paquet-Brenner, autor m.in. horroru Zamurowani.

Thriller ukazał się nakładem Wydawnictwa G+J.