Myśl jak oszust. Żeby nie dać się oszukać. Maria Konnikova

Przejrzyj oszusta! Poznaj jego sposoby myślenia! Przejmij kontrolę nad sytuacją!

Fot. Myśl jak oszust
Fot. Myśl jak oszust

Oszustwo to najstarsza gra świata. Nowa książka Konnikovej niczym ekscytujący kryminał psychologiczny obnaża techniki hochsztaplerów i przedstawia psychologiczne zasady będące podstawą każdego szwindlu. Jak działają oszuści? Co sprawia, że im wierzymy? Prędzej czy później każdy z nas da się oszukać. Czy możliwe jest poznanie własnego umysłu na tyle, by nauczyć się wycofywać, gdy nie jest jeszcze za późno?

Nowa książka Konnikovej niczym EKSCYTUJĄCY KRYMINAŁ PSYCHOLOGICZNY obnaża TECHNIKI HOCHSZTAPLERÓW i przedstawia PSYCHOLOGICZNE ZASADY będące podstawą każdego szwindlu. Niezależnie od dziedziny życia, czy przebrania, oszuści manipulują naszą wiarą i zaufaniem oraz wykorzystują nasze odwieczne pragnienie magii. Do niczego nas nie zmuszając, sprawiają, że stajemy się ich wspólnikami w działaniu na własną zgubę.

Świat przeciętnego konsumenta staje się coraz bardziej skomplikowany i przesycony nowoczesnymi technologiami, które pozwalają nas śledzić, prowadzić na wirtualnej smyczy, skłaniać do podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Wiedza o tym jak urwać się z tej smyczy jest warta każdych pieniędzy.

Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny

O autorce:

Maria Konnikova miała cztery lata, gdy wyjechała z rodzicami z ZSRR i osiadła w USA.Ukończyła Harvard, dziś jest psycholożką, dziennikarką, felietonistką „New Yorkera”. Obie jej książki – „Myśl jak Sherlock Holmes” oraz „Myśl jak oszust”(Oryg.„The Confidence Game. Why We Fall For It…Every Time”) stały się bestsellerami „New York Timesa”, pierwszą z nich przełożono na osiemnaście języków i uznano za jedną z najważniejszych pozycji ruchu mindfullness.