Na jaki dywan się zdecydować, gdy mieszkamy z psem?

Gdy mieszkamy ze zwierzętami niektóre elementy wyposażenia mogą niszczyć się szybciej. Jednym z nich jest dywan. Jaki wybrać?

dywan
Na jaki dywan się zdecydować, gdy mieszkamy z psem. Foto Pixabay

Miłość do zwierząt jest bezwarunkowa. Z naszymi czworonogami łączy nas uczucie czyste, spontaniczne, głębokie. Często jesteśmy dla ich dobra skorzy do poświęceń, w tym godzenia się na szybsze niszczenie rzeczy takich jak dywan. Jaki wybrać ten najbardziej odporny?

Materiał, z jakiego jest wykonany dywan ma znaczenie

Na rynku znajdziemy wiele dywanów wyprodukowanych z wełny. Będą one dobrym wyborem, gdy mieszkamy z futrzanym pupilem, ponieważ materiał ten wyróżnia się wysoką odpornością na zabrudzenia. W jego strukturze znajduje się składnik zwany lanoliną, który wykazuje naturalną ochronę przez wilgocią i zabrudzeniami. Dywan
wykonany z wełny, będzie zatem cieszył nas nieskazitelnym wyglądem o wiele dłużej niż jego sztuczny odpowiednik. Taki element wyposażenia ma również duże walory termoizolacyjne – będzie wygodny dla małego szczeniaczka lub starszego psa, który lubi przesypiać większość czasu na miękkim podłożu. Ponadto w przypadku wełnianych dywanów nie ma mowy o wycieraniu się włókien co inaczej wygląda w przypadku materiałów poliestrowych czy poliamidowych. Sztuczne dywany mogą też przyczyniać się do występowania różnego rodzaju alergii u naszych psów. Posiadanie wełnianego wyrobu idzie także w parze z obowiązującym trendem bycia EKO.

Dywan tkany na płasko

Ten rodzaj dywanu cechuje się dwustronnością. W przypadku pojawienia się uciążliwych, trudnych do usunięcia zabrudzeń można odwrócić go na drugą stronę. Jest on stosunkowo lekki, dlatego bez trudu będziemy mogli go wynieść na dwór, aby wytrzepać czy po prostu przewietrzyć. Z racji dużej gęstości tkania wszelkie zabrudzenia nasycone wilgocią na przykład naniesione błoto, nie zostaną wchłonięte do wnętrza struktury dywanu, a będą się utrzymywać na jego powierzchni. Dzięki tym właściwościom, istnieje bardzo duża szansa na 100-procentowe usunięcie nieczystości. Dodatkowo wszelka sierść bez problemu zostanie wciągnięta przez odkurzacz czy też zebrana przy pomocy gumowej szczotki.

Wzorzystość i kolorystyka

Niektóre kolory i wzory sprawiają, że sierść na dywanie może być mniej widoczna.
Takie są właśnie jasne odcienie. Warto postawić na różnego rodzaju beże i szarości lub kolory zbliżone do umaszczenia naszego pupila.