Najdziwniejsze zwierzęta na świecie

Wydaje się nam, że wiele wiemy o zwierzętach, które chodzą lub pływają po naszej planecie. Jednak prawda jest taka, że o niektórych gatunkach większość nigdy nie słyszała.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Wikipedia By Stan Shebsna

Ambystoma meksykańska

To drapieżny płaz. Można ją spotkać w Meksyku a dokładnie jeziora położone na południe od stolicy tego państwa. Prowadzi nocny tryb życia i poluje na małe zwierzęta wodne.

Gwiazdonos amerykański

Zamieszkuje środkowo-wschodnią część Ameryki Północnej. Podobny o kreta, żyje pod ziemią kopiąc norki. Żywi się dżdżownicami, skorupiakami, mięczakami, larwami, a w wodzie poluje również na rybki. Wyróżnia się specyficznym wyglądem. W miejsce nosa posiada 22 wypustki, które służą mu jako narząd dotyku.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Instagram deceptionisland
Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Instagram thismaindeday

Ryjkonosowate

Rodzina ssaków z rzędu nietoperzy. Mają wydłużony ryjek i skoczne, dłuższe od przednich, kończyny tylne. Występują wyłącznie w Tajlandii i Birmie .

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Instagram. aritz_ibarzabal

Wyrak upiorny

Te dziwne zwierzęta zamieszkują Lasy Indonezji. Prowadzą nocny tryb życia i śpią z jednym okiem otwartym. Ich ślepia mają ok. 1,6 cm. średnicy i mają większą objętość niż ich mózgoczaszka, czy żołądek.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Instagram ola_o_la_ola

Kapturnik morski

Kapturnik zamieszkuje Morze Północne, Ocean Arktyczny, Cieśninę Davisa, jak również wody wokół Labradoru i Nowej Fundlandii. Choć wyglądają uroczo, w rzeczywistości są bardzo agresywne. Ważą około do 400 kg.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Wikipedia By Marchantia

Królik Angora

Jest to jedna z najstarszych ras. Pochodzenie nie zostało dokładnie potwierdzone, jednak wypracowanie jej zostało przypisane hodowcom w Anglii. Charakteryzuje się długim, miękkim włosem.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Wikipedia By Ross Little

Cyweta afrykańska

Jest to gatunek drapieżnego ssaka. Zamieszkuje afrykańskie lasy deszczowe i sawanny. Ważą do 20 kg.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Wikipedia By Николай Усик

Jelonkowiec błotny

Występuje w Korei i Chinach. Jego kły liczą po ok. 8 cm długości. Nie wykorzystuje ich jednak do zdobywania pokarmu tylko terytorium. Jest nazywany jeleniem wampirem.

Najdziwniejsze zwierzęta na świecie. Foto. Wikipedia By William WarbyDerived