Najpopularniejsze szminki w Polsce

Niezwykła formuła przetrwa 16 godzin imprezy, 100 ugryzień ciasta i 50 łyków szampana. Nic więc dziwnego, że to właśnie te pomadki królują w erze maseczek.

Najpopularniejsze szminki w Polsce
Najpopularniejsze szminki w Polsce.

Wprowadzenie mandatów maseczkowych wywołało wielki powrót pomadek w płynie. Do lamusa przeszły szminki typu „bullet”, które zostawiają na wnętrzu osłonek nieprzyjemne ślady. Zamiast nich w kosmetyczkach królują trwałe, nieścieralne lakiery do ust. Do tej kategorii należą również najpopularniejsze szminki w Polsce, czyli Super Stay Matte Ink[1] od Maybelline. Czy rzeczywiście warte są otaczającego je szumu?

Najpopularniejsze szminki w Polsce

Super Stay Matte Ink kończą w tym roku 5 lat. Mogłoby się więc wydawać, że czasy świetności mają już za sobą – w końcu w przestrzeni beauty co chwila pojawiają się nowe, innowacyjne produkty, a kolejne kolekcje spychają w cień swoich poprzedników. Jak się jednak okazuje, te szminki przetrwały próbę czasu. Według producenta są one bowiem w stanie przetrwać aż do 16 godzin, a do tego nie ścierają się podczas posiłków. Na korzyść linii wpływa też szeroka gama kolorystyczna, która umożliwia dobór odpowiedniego odcienia na każdą okazję. Warto również wspomnieć o kolekcjach limitowanych – Maybelline wypuściło szminki na przykład w partnerstwie z Marvelem.

Super Stay Birthday Edition

Kolekcją limitowaną jest także najnowsza edycja urodzinowa. Z okazji pięciolecia popularnych pomadek w płynie wypuszczono właśnie 3 odcienie w wyjątkowych świątecznych opakowaniach. W nowej gamie produktów znaleźć można kultowe Super Stay Matte Ink, a także 2 barwy kredek do ust, które łączą mat z błyszczącymi drobinkami. Chociaż są nieco mniej trwałe – zapewniają „tylko” 8 godzin – to i obok nich trudno przejść obojętnie. Może najciekawszym zabiegiem jest fakt, że wszystkie produkty z nowej serii urzekają zapachem słodkiego tortu.

Lakier czy kredka?

Główną korzyścią pomadki w płynie jest to, że produkt ten rzeczywiście może przetrwać wszystko. Co więcej, szminki te oferują intensywną barwę. Trafią szczególnie w gusta wielbicielek matowych formuł. Z kolei kredki nadadzą ustom błysku. Dzięki wygodnemu aplikatorowi można też użyć ich jako konturówki, a wbudowana w opakowanie temperówka zapewnia łatwość stosowania.

[1] Najlepiej sprzedająca się szminka w Polsce wg Nielsen, cała Polska, segment szminek do ust, sprzedaż wartościowa za okres I.2021-XII.2021.