Nasze rozstania. David Foenkinos

Fritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Ze sobą tym bardziej. Schodzą się i rozchodzą.

David Foenkinos
Nasze rozstania
Data premiery: 10 stycznia 2013
Miłość i inne rozstaniaFritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Ze sobą tym bardziej. Schodzą się i rozchodzą. Choć różnice się przyciągają, brak podobieństw wszystko komplikuje. W zasadzie nie powinni mieć ze sobą nic wspólnego, nie powinni się nawet spotkać.

David Foenkinos z czułością i ironią miesza namiętność i wyrachowanie, powagę i groteskę, szczerość i oszustwo. Z tych składników powstaje jedyna w swoim rodzaju słodko-gorzka opowieść o miłości.

David Foenkinos to Haruki Murakami i Woody Allen w jednej osobie.Angielskie poczucie humoru i czeska ironia, podane z francuską zmysłowością . Bardzo trudno napisać o relacjach damsko-męskich coś oryginalnego. Foenkinosowi bez wątpienia się udało.
Ewa BukowskaTa książka jest jak francuska kuchnia – wszystko jest smaczne i świetnie podane. Z niecierpliwością czekam na deser, czyli następną książkę Davida Foenkinosa.
Marek BukowskiMożna kogoś bardzo kochać, ale nie móc z nim być. Można się rozstawać, ale dalej bezgranicznie kochać. Nasze rozstania to opowieść, w której nie ma ani jednego przypadkowego zdania i żadnego fałszywego dźwięku. Gorąco polecam!
Marzena Rogalska