Naturalne modelowanie ust – szybko i bezboleśnie

Dzięki pomocy doświadczonego specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej w szybki i bezpieczny sposób będziemy w stanie poprawić kształt naszych warg. Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Naturalne modelowanie ust
Naturalne modelowanie ust – szybko i bezboleśnie. Foto Vlad Egorov/Unsplash

Codziennie używamy kosmetyków, które chronią, regenerują i nawilżają naszą skórę. Dzięki temu możemy zachować młody wygląd naszej cery i uzyskać wymarzony blask i witalność oblicza. Niestety, nasze usta często traktujemy po macoszemu, co jakiś czas racząc je odrobiną balsamu. Tymczasem potrzebują one tyle samo, jeśli nie więcej uwagi. Poza odpowiednią pielęgnacją nowoczesna kosmetyka estetyczna pozwala nam również rozważyć naturalne modelowanie ust, które sprawi, że będziemy się czuć w naszej skórze jeszcze lepiej.

Naturalne modelowanie ust

Myśląc o naturalnym modelowaniu ust, zapomnijmy o wyglądzie Kylie Jenner. Zabieg wolumetrii, czyli wypełnienia warg kwasem hialuronowym, ma na celu podkreślenie naturalnych cech fizycznych pacjenta. Za pomocą profesjonalnego środka lekarz medycyny estetycznej może zagwarantować nam subtelną zmianę wyglądu, która będzie dopasowana do indywidualnej urody pacjenta. Dzięki zabiegowi poprawić można nie tylko rozmiar i kształt, ale także strukturę swoich ust.

Zobacz także: Ultra-naturalne usta w stylu Paryżanek

Moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry. To właśnie on odpowiada za jej nawilżenie i sprawia, że skóra zachowuje jędrność i gładkość. Niestety, po 25. roku życia ilość tego związku w naszym organizmie zaczyna spadać. Na szczęście z pomocą wolumetrii można go uzupełnić w miejscach, które utraciły swoją elastyczność i potrzebują kosmetycznego wsparcia. Ponadto kwas hialuronowy idealnie nadaje się także do modelowania ust, ponieważ pozwala powiększyć i dogłębnie nawilżyć usta, a także przywrócić im utracone barwę i jędrność.

Dla kogo zabieg naturalnego modelowania ust?

Chociaż utrata kwasu hialuronowego zaczyna się po 25. roku życia, na modelowanie może zdecydować się każdy pełnoletni pacjent lub pacjentka. Głównymi wskazaniami do zabiegu jest niezadowolenie z wyglądu swoich ust, szczególnie z ich struktury, kształtu bądź objętości. W ośrodkach z wyszkoloną kadrą, takich jak Klinika medycyny estetycznej i anty-aging dr Beaty Dethloff, zabiegi oferowane są również osobom z wadami wrodzonymi lub powypadkowymi, których celem jest przywrócenie wargom ich naturalnego wyglądu.

Niestety, nie każdy jest idealnym kandydatem do zabiegu modelowania ust. Wśród przeciwwskazań do wykonania procedury są choroby autoimmulonogiczne, aktywne zakażenia czy opryszczka. Również ciąża, karmienie piersią oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy nie pozwalają na przeprowadzenie procedury. Ponadto odradza się ją pacjentom z chorobami nowotworowymi bądź mającymi tendencję do powstawania bliznowców.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg naturalnego modelowania ust trwa około 30 minut, a efekty są widoczne od razu po jego zakończeniu. Polega on na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego za pomocą bardzo cienkiej igły na granicy skóry i czerwieni wargowej. Wybór odpowiedniego specjalisty z doświadczeniem zagwarantuje, że zabieg odbędzie się w sterylnych, profesjonalnych warunkach i w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu procedura będzie bezbolesna. Lekarz wytłumaczy nam też, czego możemy się spodziewać po zakończeniu procedury i poradzi, jak dbać o nowo wymodelowane usta.