Nie masz ochoty na seks, a on tego nie rozumie

Czy brak seksu w związku jest pierwszym krokiem do kryzysu? Dlaczego uważamy, że to w nas jest problem?

Nie masz ochoty na seks, a on tego nie rozumie. Foto Pixabay

Kobiety bardzo często nie mogą wyzbyć się poczucia winy, że danego dnia nie miały ochoty na seks, a tym samym „zraniły” swojego partnera. Dlatego też następnym razem godzą się na zbliżenie, którego nie chcą, tylko dla dobra związku.

Nie mam ochoty na seks

Ból głowy, ciężki dzień w pracy, zmęczenie – to wymówki najczęściej wykorzystywane przez kobiety, które nie mają ochoty na seks. Jeśli współżycie w ogóle przestało cię pociągać, warto zastanowić się, jakie są przyczyny tego problemu. W przypadku, gdy na zbliżenie nie masz ochoty raz na jakiś czas – nie obwiniaj się, to zupełnie naturalne. Czasami trzeba umieć odmówić, nie warto współżyć tylko z poczucia obowiązku. Niestety nie wszyscy mężczyźni to rozumieją. Obwiniają kobiety, bywa że poniżają i wpędzają w poczucie winy.
Zbliżając się z mężczyzną wbrew sobie, angażujesz się jedynie fizycznie, ale nie emocjonalnie. Może się zdarzyć, że po pewnym czasie stracisz poczucie własnej wartości. Jedną z cech idealnego mężczyzny jest wyrozumiałość, który uszanuje twoją niechęć do
seksu danego dnia. Zastraszający jest fakt, że niektóre dziewczyny dorastają w poczuciu, że obowiązkiem kobiety jest dbanie o dom i zaspakajanie potrzeb fizycznych partnera.

Nie masz ochoty na seks, a on tego nie rozumie. Foto Pixabay

Korzyści płynące z seksu

Nie zapominajmy jednak, że zbliżenie fizyczne z ukochanym mężczyzną niesie wiele korzyści. W czasie zbliżenia wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny, które powodują, że seks poprawia nastrój, odpręża i relaksuje. Warto wspomnieć, że współżycie poprzez
lepsze ukrwienie skóry, poprawia jej wygląd. Co najważniejsze seks zbliża i scala związek, a im częściej się kochacie tym większą macie na to ochotę.

Przyczyny spadku libido

W przypadku, gdy niechęć do seksu pogłębia się, warto zastanowić się nad przyczyną spadku libido. Niestety wiele kobiet bagatelizuje problem i nawet nie próbuje zmienić zaistniałej sytuacji. To prawda, że po pewnym czasie w związku zagości rutyna, dlatego
kiedy tracisz ochotę na zbliżenie, szczerze porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Stres, ciężka sytuacja życiowa, nerwowa praca to kolejne przyczyny spadku popędu seksualnego.
Na zmniejszoną ochotę na seks u kobiety wpływają także zaburzenia hormonalne, zaburzenia o podłożu psychologicznym jak i niewłaściwy styl życia (papierosy, alkohol,używki). Kobiety będące w ciąży jak i te karmiące piersią, zmagają się ze wzrostem progesteronu, który ma wpływ na spadek libido. Nie zapominajmy, że jeśli kobieta nie dostaje od mężczyzny miłości i czułości, gaśnie iskra, która rozpala namiętność.

Pamiętaj!

Gdy nie masz ochoty na seks, naucz się odmawiać. Nie rób niczego wbrew sobie. Jednak w przypadku, gdy niechęć do zbliżenia pogłębia się, znajdź jej przyczynę.