Puma i Diamond Supply na wiosne-lato 2018

Tej wiosny PUMA i znana na całym świecie marka skate’owa Diamond Supply łączą siły i wypuszczają na rynek kolekcję sneakersów, ubrań i akcesoriów. Kiedy snekeakerheadzi i fani deskorolki myśleli w 2016, że po raz ostatni widzą kolaborację z kultowym kotem i diamentem w tle, nie spodziewali się, że to zaledwie teaser przyszłych współprac tych dwóch marek.

PUMA I DIAMOND SUPPLY NA WIOSNĘ-LATO 2018

Założona przez Nicolasa Tershay’a , a.k.a. Nicka Diamonda, prosto z jego sypialni w San Francisco, marka Diamond Supply Co. wystartowała w 1998 jako sklep z wyposażaniem skateboardowym. W ciągu ostatnich dwóch dekad, rozrosła się diametralnie i teraz jest uważana za jedną z największych, najbardziej autentycznych marek skate’owych i streetwear’owych.

Zupełnie nowa kolekcja PUMA x DIAMOND SUPPLY CO. skupia się na wspólnej pasji do sportu, która wyraża się poprzez prostotę designu i przemyślane detale. W swojej pierwszej kolekcji ubrań dla marki PUMA, Diamond Supply nie rozstaje się ze swoją unikalną estetyką i skateboardową wiarygodnością.

PUMA I DIAMOND SUPPLY NA WIOSNĘ-LATO 2017

Kolekcja zostanie wypuszczona na rynek w dwóch drop’ach, z których pierwszy pojawi się już na koniec stycznia. Jest on inspirowany skate’ami i mocno osadzony w stylistyce lat 70 i 80. Dzięki dostępowi do archiwów PUMA, kolaboracja opiera się na autentycznych tkaninach, teksturach, kolorach i projektach. Głównymi focusami w pierwszym dropie, są kultowe modele PUMA Suede i Clyde, które zostały wzbogacone o elementy i kolory charakterystyczne dla wyjątkowego stylu Diamond Supply Co. Archiwalne sneakersy to nie wszystko – w ramach kolekcji zobaczymy także kurtkę wiatrówkę, zaprojektowaną w modnej konwencji color-block i t-shirty z historycznymi grafikami PUMA.

Drugi drop to już bezpośrednie nawiązanie do nowoczesnego wzornictwa wraz z zaawansowanymi sylwetkami, tkaninami i samym wyglądem produktów. Przyszłość kultur skate i streetwear – na tym opiera się ta część kolekcji, w której zamiast nylonu użyto progresywnych dzianin, dopasowanych żakardów i siatkowych materiałów, podkreślających nowoczesny, luźny look. Najważniejsze elementy tego dropu z pewnością zostaną zinterpretowane na nowo: ponadczasowe sylwetki, takie jak Clyde Sock LO i nowe, zip-up’y Abyss. Dodatkowo, zobaczymy wygodne t-shirty, topy i spodnie, wszystkie utrzymane w bardzo streetwearowym wydaniu.

Pierwszy drop kolekcji PUMA x DIAMOND SUPPLY CO. wchodzi do sklepów 27 stycznia, drugi drop pojawi się na rynku 9 czerwca. Kolekcja będzie dostępna na PUMA.com oraz w najlepszych sklepach sneakerowych na świecie.