Nowe możliwości oszczędzania

nowe mozliwosci oszczedzania

Czy w dobie kryzysu możemy zaplanować oszczędzanie? Żyjąc z poczuciem pustki finansowej i brakiem przychodów, niezmiennie wierzymy w lepsze jutro. Jednakże sama wiara nie wystarczy. Jak przygotować się właściwie do oszczędzania i jakie wybrać metody?

Pierwszym krokiem w konstruowaniu programu oszczędnościowego powinno być wyznaczenie celów, dla których będzie konieczne zgromadzenie środków oraz określenie czasu ich realizacji. Oszczędzanie to nie tylko lokaty, dobra materialne, ruchomości i nieruchomości, ale również to właściwe zarządzanie swoim portfelem. Służą temu różnorakie narzędzia. Przede wszystkim to regularne opłacanie rachunków sprawia, że nie ulegniemy pętli wydatków i nie pozostawimy płatności na później. Kolejny ważny punkt w oszczędzaniu to swobodny dostęp do gotówki. Możemy odkładać co miesiąc po kilka złotych, ważne, aby to robić regularnie. Następnie powinniśmy zadbać o przemyślane robienie zakupów. Najlepiej takie,w skład ich powinny wchodzić zapasy pewnych produktów, po które i tak musielibyśmy sięgnąć za kilka dni. O danych promocjach informują nas gazetki sklepowe, wydawane co tydzień oraz serwisy internetowe.

Tanie zakupy przez Internet
Ta forma kupna współcześnie jest coraz popularniejsza i najbardziej opłacalna. Coraz więcej serwisów umożliwia zapoznanie się z promocjami i rabatami na różnorakie towary. Rodzi to możliwość dokonania zakupów tańszych nawet o 70 procent. Dzięki serwisom internetowym, takim jak promoszop.pl, w których pojawiają się codziennie nowe promocje i kupony rabatowe, nie musimy tracić czasu na przemierzanie galerii handlowych w przepychu i gwarze, a jedynie załadować stronę, dokonać przelewu, a produkt sam zostanie dostarczony do domu. Przed zapłaceniem powinniśmy pamiętać o podawaniu kodu rabatowego, zmniejszy nam to kwotę rachunku o wartość kuponu.
Poza tym, przy zakupach przez Internet – co ważne- zawsze mamy prawo zwrotu produktu bez podania przyczyny. Butik – lub inny sklep – nie daje nam takiej możliwości. Pamiętajmy o tym i kupujmy w Internecie.