Nowy jeans od Tommy Hilfiger

Tommy Jeans w swojej najnowszej kolekcji, ponownie zmienia standardy. Wiosna 2021 to przede wszystkim nowoczesny dżins i klasyczne fasony.

Nowy jeans od Tommy Hilfiger

Odkąd mierzymy się z postępującymi zmianami klimatycznymi, medialna uwaga skupia się na biznesach najbardziej szkodliwych dla planety. W centrum zdecydowanie jest przemysł modowy, któremu wylicza się liczne błędy, a w tym bezsens masowej produkcji, sztuczne tworzenie potrzeb konsumenckich czy wyzysk pracowników. Branża ta jest okrutna szczególnie dla środowiska. Produkcja odzieży dżinsowej pochłania ogromne ilości wody, a w najnowszej kolekcji Tommy Jeans, udało się zmniejszyć jej zużycie. To kolejny sezon, w którym projektant zmienia standardy.

 

Nowy jeans od Tommy Hilfiger

Kolekcja wiosna 2021 to dżinsy, spódniczki, kurtki i ogrodniczki. Z powodu pandemii świat mody został zastopowany, dlatego brak jest wyraźnych trendów na nadchodzący sezon. Jednak wiadomo, że w cenie jest komfortowa i uniwersalna odzież. Klasyczne odcienie dżinsu i znane modele – to proponuje projektant.

Marka odpowiada na potrzeby dzisiejszego świata. Dżins, który króluje w kolekcji, jest wykonany z recyklingu, a to przyczyniło się do zmniejszenia zużycia wody. W przypadku odzieży dżinsowej jest to bardzo istotne, bo wyprodukowanie jednej pary spodni pochłania aż 10 tyś litrów wody.

 

Nowy jeans od Tommy Hilfiger

Kolekcja została stworzona w duchu myśli odzyskiwania tego, co wydaje się już bezużyteczne. Osiągnęli to za pomocą technologii, która łączy odpowiednio przerobioną pościel z odzyskaną bawełną. Z tego powstaje, unikatowy jak do tej pory, dżins w 100% wykonany z recyklingu. Standardowo producenci odzyskują 30% bawełny z odzieży, jednak Tommy Jeans dzięki nowym zastosowaniom, znacznie przekroczył ten ogólny próg. Zauważono też obiecujący spadek zużycia wody. Dzięki opracowanej technologii, przy produkcji kolekcji wiosennej udało się zaoszczędzić 50 litrów wody na odzieży dżinsowej.