Obcasy.pl wspierają WOŚP. Ostatnie dni aukcji – wygraj sesję foto

Letnia Zadyma w Środku Zimy już po raz 30. będzie rozgrzewała serca Polaków zarówno w kraju jak i poza jego granicami

Rozpoczęcie 16. Biegu „Policz się z cukrzycą”, fot. Marcin Michoń

Na ulice wyruszy prawie 120 tysięcy wolontariuszy, aby zbierać środki na tegoroczny cel Finału, czyli dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Ponad 1600 sztabów, w tym aż 90 grających z całego świata.

Jak wspierać WOŚP?

W tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć na kilkadziesiąt różnych sposobów, z każdego miejsca na świecie. Wszystkie formy wsparcia można znaleźć na stronie:

Jak nasza redakcja wspiera WOŚP

W tym roku zamieściliśmy dwie licytacje na allegro. Możesz wylicytować sesję fotograficzną wraz z wywiadem opublikowane w obcasy.pl oraz kampanię reklamową dla firmy.

Bieg Policz się z cukrzycą

Kulminacyjny moment Biegu Policz się z cukrzycą czyli bieg kilku tysięcy biegaczy ulicami Warszawy odbył się dzisiaj o godzinie 12.00. Celem biegu jest wsparcie kobiet w ciąży chorujących na cukrzycę. Uczestnicy biegu poza tradycyjną formą mogą wesprzeć akcję rejestrując się na bieg wirtualny, który trwa do północy 30 stycznia. W ramach całego Programu Leczenie Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą udało się zakupić 1776 pomp insulinowych dla kobiet w ciąży, w tym 195 z wszystkich biegów w tym 95 z samej zeszłorocznej, 15. edycji Biegu. Więcej o biegu:

30. Finał WOŚP na całym świecie

Od wielu lat Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Do udziału w tegorocznej zbiórce zgłosiło się aż 90 Sztabów w 29 krajach. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w Europie (m.in. aż 9 Sztabów w Niemczech czy aż 24 Sztaby w Wielkiej Brytanii), Azji (m.in. Sztaby w Japonii, Chinach i Tajlandii), Afryce (m.in. grający z Orkiestrą po raz pierwszy Sztab na Zanzibarze), Australii (3 Sztaby) i Stanach Zjednoczonych (8 zarejestrowanych Sztabów).

Cel 30. Finału

W tym roku Fundacja WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Choć po raz pierwszy styczniowa zbiórka poświęcona jest temu zagadnieniu, nie są to pierwsze działania, jakie podjęła Fundacja WOŚP w ramach wsparcia leczenia i diagnostyki wzroku.