Odkryj życiową historię Joy: Film pełen pasji i wyjątkowej determinacji

Zapraszamy Cię do podróży w świat tańca, pasji i niezłomnej determinacji w filmie "Joika". Ta pełna emocji opowieść przeniesie Cię z rodzinnego Teksasu do Moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj, gdzie młoda, ambitna balerina Joy Womack podejmuje niezwykłe wyzwanie.

Joy opuszcza swoje korzenie, rodzinę i kraj, aby zanurzyć się w fascynującym, ale brutalnym świecie rosyjskiego baletu. Jako jedna z pierwszych Amerykanek przyjętych do Akademii, staje przed niebezpiecznym zadaniem zdobycia szczytu jako Primabalerina. Pracując z legendarną nauczycielką, Tatyaną Volkovą, Joy trenuje nie tylko swoje ciało, ale również ducha, by osiągnąć szczyt sztuki baletu.

Jednak za pięknem tańca kryją się ból i bezlitosna rywalizacja. Joy musi przekroczyć granice swojej fizyczności i psychiki, stawiając na szali zdrowie, relacje, a nawet całe swoje życie. Film ukazuje podróż, w której młoda balerina odkrywa, co naprawdę oznacza być najlepszą, zdobywając nie tylko sztukę tańca, ale także samoświadomość.

Scenariusz Jamesa Napiera Robertsona, twórcy m.in. „Czarnego konia” i „Nie jestem Harrym Jensonem”, inspirowany jest prawdziwym życiem Joy Womack. Talia Ryder wciela się w tytułową postać, stając się pierwszą Amerykanką w Akademii Baletu Bolszoj. Diana Kruger, znana z „Bękartów wojny” i „Skarbu narodów”, wciela się w rolę mentorki Joy, Tatiany Volkov. Polski akcent w obsadzie to Karolina Gruszka, Tomasz Kot i Borys Szyc, tworząc zespół artystyczny najwyższej klasy.

Produkcja, w której udział bierze sama Joy Womack, to nie tylko film, ale również autentyczna historia, w której artystka wniosła swoją wiedzę i doświadczenie baletowe. Film „Joika” to dramatyczna koprodukcja amerykańsko-nowozelandzko-polska, w której udział bierze wiodący polski producent filmowy, firma Madants. Madants, znany z takich produkcji jak „Inni Ludzie” czy „Szarlatan”, przynosi kolejne arcydzieło, które obiecuje poruszyć serca i zainspirować do podążania za marzeniami. LINE-UP MADNESS zapowiada kolejny pasjonujący rozdział w historii polskiego kina niezależnego, dostarczając wiele jakościowych filmów. Odkryj tę wyjątkową opowieść o życiu, sztuce i determinacji już teraz!