Dowiemy się zatem, jak powstawały likier, armaniak, koniak, calvados, whisky, gin, rum, które z nich preferowali nasi przodkowie i z jakich składników najczęściej je przyrządzano. Krok po kroku poznamy procesy ich wytwarzania wraz z opisem służących do tego profesjonalnych i domowych urządzeń, a także najbardziej udane przepisy na trunki, które uwiodą podniebienie i wprawią w dobry nastrój.
Książkę wzbogacają praktyczne porady i autorskie przepisy Hieronima Błażejaka – mistrza w sztuce sporządzania nalewek, laureata wielu prestiżowych nagród w tej dziedzinie, a także informacje, jak poprawnie degustować nalewki.
O autorze
Andrzej Fiedoruk – urodził się w 1957 r. w Białymstoku. Socjolog i historyk, którego pasją jest historia pokarmów i obyczajów żywieniowych. Debiutował Kuchnią podlaską w recepturach i rozhoworach opisaną. Autor kilkudziesięciu książek, m.in. Kuchni podlaskiej (2006), Kuchni kresowej (2008), Kuchni lwowskiej (2010), Kresowego tygla kulinarnego. Kuchni białoruskiej (2010) i Prywatnych smaków PRL-u (2011). W 2006 roku ukazała się jego pierwsza próba prozatorska pt. Białostockie smaki. Na antenie Polskiego Radia Białystok, w cyklu gawęd „Kipi kasza, kipi groch”, prezentował historię jedzenia i pokarmów na świecie.
Dodatkowe informacje o książce
Rok wydania: 2016
Stron: 352
Oprawa: zintegrowana
Format: 140×205
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 4 lipca 2016