Oscary 2022: Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka

Co to była za ceremonia! Nie tylko poznaliśmy laureatów najważniejszych filmowych nagród, ale także byliśmy świadkami niepokojącego zdarzenia. Co spowodowało atak Willa Smitha na Chrisa Rocka?

oscary 2022
Oscary 2022: Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka. Foto Instagram @theacademy

27. marca odbyła się 94. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jak się miało okazać, do historii Oscary 2022 przejdą niestety z niezbyt szczęśliwych powodów. Chociaż wyłonienie zwycięzców w kategoriach aktorskich czy przyznanie statuetki dla najlepszego filmu zawsze wzbudza wiele emocji, tym razem najszerzej komentowany moment gali wywołany został niesmacznym żartem.

Will Smith uderzył Chrisa Rocka

Chris Rock, amerykański komik, prezentował w tym roku nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego. Podczas ogłaszania nominacji mężczyzna zażartował z łysiny Jady Pinkett-Smith. Aktorka cierpi na łysienie plackowate, przez które zdecydowała się na kompletne ścięcie włosów. Dowcip na ten temat nie przypadł do gustu szczególnie jej mężowi, aktorowi Willowi Smithowi. Gwiazdor wbiegł na scenę i spoliczkował autora przycinku.

Zobacz także: Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Wyciszona audycja

Amerykański realizator wyciszył audycję. Jednak nie wszystkie stacje na świecie postąpiły tak samo, dzięki czemu publiczność mogła być świadkiem wymiany zdań między dwoma panami. Chris Rock próbował obrócić całe zajście w żart.

Will Smith właśnie mnie spoliczkował – skomentował prezenter.

Nie waż się, k**wa, mówić o mojej żonie – odkrzyknął Smith.

Wielki zwycięzca?

Will Smith był jednym z nominowanych w kategorii najlepszy aktor za swój portret ojca i trenera sióstr Williams w filmie „King Richard. Zwycięska rodzina”. Gwiazdor tryumfował i pod koniec gali dostał swojego pierwszego Oscara. Odbierając statuetkę, Smith przeprosił Akademię i innych nominowanych. Nie wspomniał jednak o samym Chrisie Rocku.

Oscary 2022: zwycięzcy

W tym roku najwięcej nominacji do Oscarów otrzymały filmy „Psie pazury” (12) i „Diuna” (10). Ostatecznie „Diuna” zakończyła noc z 6 statuetkami, a „Psie pazury” tylko z 1, dla najlepszego reżysera. Najlepszym aktorem pierwszoplanowym okazał się Will Smith, a najlepszą aktorką pierwszoplanową Jessica Chastain z filmu „Oczy Tammy Fye”. Za role drugoplanowe nagrody otrzymali Troy Kotsur („CODA”) i Ariana DeBose („West Side Story”). Oscara za najlepszy film otrzymała „CODA”.