Pan Lotek, czyli Conrado Moreno o pracy w studiu

Bycie prezenterem w Studiu Lotto to dla Conrado Moreno przede wszystkim sposób na doskonalenie umiejętności zawodowych. Mimo pięcioletniego doświadczenia wciąż przy każdym wydaniu towarzyszy mu stres. Wynika to przede wszystkim z nieprzewidywalności programu nadawanego na żywo.

pan lotek czyli conrado moreno

Do grona prowadzących losowania w Studiu Lotto Conrado Moreno dołączył w kwietniu 2011 roku. Zaczynał od strony internetowej Totalizatora Sportowego, a niecały miesiąc później pojawił się także na antenie TVP. Prezenter twierdzi, że przez minione pięć lat w roli Pana Lotto nauczył się bardzo wiele o pracy na wizji.
– Pracuję w studio Lotto od ponad 5 lat jako jeden z prezenterów. To dla mnie przede wszystkim ogromny warsztat pracy, szkoła zawodowa – mówi Conrado Moreno agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Program Studio Lotto nadawany jest codziennie na antenie TVP Info. Każde wydanie, trwające ok. 10 minut, prowadzą dwie osoby. Conrado Moreno twierdzi, że choć pojawia się na antenie na krótko, to każdemu programowi nadal towarzyszy dość duży stres. Twierdzi, że zawsze musi być perfekcyjnie przygotowany na różne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas programu nadawanego na żywo.

– Świadomość tego, że zasiadają przed telewizorami ludzie, którzy czekają na ten uśmiech swojego szczęścia, daje bardzo duże poczucie obowiązku, ale też jest pewną presją – mówi Conrado Moreno.

Ojciec Conrado Moreno jest Hiszpanem, a matką Polka. Prezenter urodził się w Madrycie i całe dzieciństwo spędził w ojczystym kraju swojego ojca. Dopiero w wieku 12 lat wraz z rodziną przeprowadził się na stałe do Polski. Zaznacza, że w Hiszpanii loteria jest równie popularna jak w Polsce i stanowi istotny element życia Hiszpanów.

– Ludzie grają od wielu lat. Proszę sobie wyobrazić, że ta narodowa loteria w Hiszpanii ma miejsce nieprzerwanie od XVIII wieku – mówi Conrado Moreno.

W gronie prowadzących Studio Lotto znajduje się obecnie osiem osób. Oprócz Conrado Moreno są to m.in. Maria Zwierzyńska, Janusz Laskowski, Magda Mergiel i Renata Molenda.