Pantofle damskie – jak nosić stylowe domowe obuwie?

Eleganckie szpilki na wieczór, wygodne trampki na wycieczkę. Każda z nas ma w szafie co najmniej kilka par. Potrzebne są nam buty na różne okazje, nie sposób na każdą sytuację zakładać ciągle jedne i te same.

Pantofle damskie - jak nosić stylowe domowe obuwie?
Pantofle damskie – jak nosić stylowe domowe obuwie?

Sprawa tym bardziej komplikuje się jeśli myślimy o obuwiu domowym. To, że kapcie domowe damskie, czy też te noszone przez mężczyzn mają być wygodne jest oczywiste. Jednak wiele osób chce, aby poza kwestią miękkości i zapewnieniu komfortu cieplnego były też eleganckie. Nic tak nie psuje domowego stroju jak źle dobrane buty. Co zatem nosić jeśli niekoniecznie mamy ochotę na plastikowe klapki basenowe?

Eleganckie kapcie domowe damskie – czym powinny się odznaczać?

Już sama nazwa bambosze damskie, czy ciepłe kapcie przynosi na myśl coś domowego i komfortowego. Rzeczywiście najwięcej osób sięga po miękkie obuwie. Często jest one wykonane z grubych tkanin lub innych materiałów o solidnym splocie. Musi mieć też elastyczną podeszwę, dzięki której chodzenie po domu jest zwyczajnie wygodniejsze. Można pokusić się o sezonowy podział domowej mody na kształt tego co ma miejsce w innych jej dziedzinach. Na zimę chętniej będziemy wybierać miękkie obuwie domowe, które da nam wystarczającą ilość ciepła. Jednocześnie nie będzie to dobry wybór na upalne lato. Wtedy lepiej sprawdzą się przewiewne klapki wykonane z lżejszych materiałów. Można pokusić się o wybór naturalnej skóry. Przede wszystkim taki model dłużej nam posłuży. Będzie też lepiej dopasowywał się do kształtu stopy, przez co będzie wygodniejszy.

W domowym zaciszu najważniejszy jest komfort noszenia. O ile obuwie noszone na zewnątrz ma przede wszystkim dobrze trzymać się stopy, tak to przeznaczone do chodzenia po domu musi łatwo się zdejmować. W wielu sytuacjach chcemy ściągnąć nasze ulubione pantofle damskie. Czy to chcąc położyć nogi na kanapie, czy też rozbierając się do kąpieli zależy nam, aby domowe buty dało się zsunąć jednym ruchem. Dlatego najlepiej sprawdzają się modele typu klapki lub te zabudowane z przodu, ale bez żadnego zapięcia. Mogą one być zupełnie płaskie lub posiadać delikatny wbudowany koturn. Wiele osób uważa, że tak jest im wygodniej chodzić.

Obuwie domowe – czym można je zastąpić?

Nie każdy lub jednak typowe klapki lub bambosze. O ile panowie nie mają zbyt dużego wyboru i najczęściej sięgają po klasyczne pantofle męskie, to już panie mogą pokusić się o znalezienie alternatywy. W roli butów do domowego użytku nieźle sprawdzą się wygodne baletki. One także dobrze trzymają się stopy, oraz nie trzeba ich zapinać. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane mogą posłużyć przez długi czas. Jeśli nie przeszkadza nam wiązanie można pokusić się o wybór wygodne obuwia sportowego. Nie dla wszystkich będzie to wygodna opcja, ale część osób może skusić perspektywa chodzenia po domu w tak wygodnych butach.

Na drugim biegunie będą z kolei rzeczy typu grube skarpety z antypoślizgową podeszwą. Takie rozwiązania sprawdzają się szczególnie dobrze zimą. Miękko otulają stopy, są wygodne a dzięki dobrze trzymającym się podłoża wypustkom można bezpiecznie nosić je także w warunkach domowych. Dobre kapcie damskie z pewnością znajdziesz w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jeśli masz możliwość to przymierz lub zamów kilka par, aby móc porównać, które będą dla Ciebie najbardziej wygodne. Możesz kupić jeden model, który będzie pasował niezależnie od sezonu lub zdecydować się na przewiewne klapki na lato oraz ciepłe bambosze na zimę. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Artykuł partnera