Przed pierwszym przedłużaniem rzęs warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat. Jaki skręt wybrać? Jaka długość będzie najlepsza? Który materiał jest dobrym wyborem?
Przedłużanie rzęs – na czym polega?
Przedłużanie rzęs polega na doklejaniu sztucznych włosków do naturalnych rzęs. Sztuczne włoski pojedynczo lub w kępkach dokleja się do rzęs przy pomocy kleju. Przed podjęciem decyzji o przedłużaniu warto rozważyć, który efekt jest tym oczekiwanym. Przedłużanie rzęs może sprawić, że rzęsy będą podkręcone, przedłużone, zagęszczone, a wszystko to w sposób naturalny lub teatralny. Skręt rzęs oznacza kąt nachylenia włoska oraz kształt. Determinuje ostateczny wygląd oka. Większy skręt optycznie powiększa oko, sprawia, że jest „otwarte”, a spojrzenie zalotne.
Skręt rzęs – jakie są rodzaje?
Skręt rzęs jest najlepiej widoczny podczas spojrzenia na włoski od boku. Oznaczenia alfabetyczne oznaczają kąt nachylenia. Korzysta się z liter od A, czyli najniższy stopień podkręcenia, do M. Mogą być również litery mieszane, np. CC, LC lub LD. Skręt najbardziej zbliżony do naturalnego jest oznaczony przez litery B i C. Te rodzaje są często wybierane przez klientki salonów. Czasami stosuje się skręty naprzemienne, co wymaga doświadczenia i profesjonalizmu, aby zachować płynność przejścia między poszczególnymi stopniami skrętu.
W jaki sposób dobrać odpowiedni skręt rzęs?
Przy głęboko osadzonych oczach najlepiej sprawdzi się skręt oznaczony literą D. To jeden z najbardziej wyrazistych skrętów. Będzie odpowiedni również dla osób z problemem opadającej powieki oraz z szeroko rozstawionymi oczami. Przy małych oczach sprawdzi się skręt J. Będzie odpowiedni również dla osób z prostymi własnymi rzęsami, których nie da się unieść. Wygląda naturalnie, rzęsy prezentują się, jak uniesione przez tusz. Duże oczy będą się najlepiej prezentowały ze skrętem oznaczonym literą C. Prezentuje się naturalnie, jak gdyby rzęsy zostały podkręcone zalotką. Oczy z bliskim rozstawem będą dobrze wyglądały dzięki skrętowi B, które optycznie oddali je od siebie. Profil CC powinny wybrać osoby, którym zależy na wyrazistym skręcie i mocnym efekcie końcowym. Skręty oznaczone literami M i L mają nietypowy wygląd, ale cieszą się dość dużą popularnością. Są efektowne i czarujące.
Jak wygląda mieszanie skrętów?
Skręty można mieszać, o czym warto pamiętać. Bardzo ważne jest, aby przejście od jednego skrętu do drugiego było płynne. Najlepiej, aby wybrać profile, które mają zbliżony do siebie kształt i odpowiednią długość. Długość optyczna rzęsy będzie się różniła pomiędzy poszczególnymi oznaczeniami skrętu ze względu na odmienne podkręcenie.
Materiał rzęs – który wybrać?
Rodzaje rzęs można podzielić ze względu na materiał, z którego są wykonane na: syntetyczne i naturalne. Różnią się pomiędzy sobą wyglądem i właściwościami.
Rzęsy syntetyczne
Rzęsy silk są wykonane z poliestru. Wyglądem przypominają jedwabne i są najbardziej zbliżone do naturalnych. Zwężają się u nasady, są lżejsze, bardziej puszyste i elastyczne oraz błyszczące.
Rzęsy mink są wykonane z nylonu. Zwężają się na końcach włosków, są matowe i cięższe. Mają kolor głębokiej czerni, są szersze, bardziej podkręcone i sztywne. Zwykle trzymają się dłużej na rzęsach ze względu na dobrą pracę z klejem.
Rzęsy cashmere są wykonane z kaszmiru. Najlepiej sprawdzają się przy przedłużaniu metodą 1:1 dzięki lekkiemu spłaszczeniu u nasady, co sprawia, że lepiej przylegają do naturalnych rzęs.
Przedłużanie rzęs – jaka długość będzie odpowiednia?
Podczas przedłużania rzęs korzysta się z włosków o długości zwykle zaczynającej się od 6 mm. Są to najkrótsze z dostępnych na rynku propozycji. Najczęściej stosuje się do przedłużenia włoski dłuższe o około 30% długości naturalnych rzęs. Dzięki temu uzyskany efekt jest najbardziej zbliżony do naturalnego i nie jest przerysowany. Dużą rolę odgrywa tutaj skręt, który dodatkowo podkreśla oko. Można wybrać do przedłużania włoski dłuższe o 50% długości naturalnych rzęs, jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Jest to ryzykowne również ze względów estetycznych, ponieważ wzrost naturalnej rzęsy mógłby powodować ocieranie się końcówki sztucznego włoska o górną powiekę lub nawet nachodzenie na brwi. Najczęściej korzysta się z długości 10-12 mm.
Przedłużanie rzęs – która grubość będzie najlepsza?
Grubość rzęs najlepiej dobrać do objętości, którą chce się uzyskać. Ważny jest również stan naturalnych rzęs. Grube włoski mogą powodować nadmierne obciążenie naturalnych, uszkodzić cebulki, co ostatecznie może spowodować intensywne wypadanie naturalnych. Do metody 1:1 najczęściej stosuje się grubość 0,1-0,15 mm, do metod objętościowych najczęściej wykorzystuje się 0,05-0,1 mm.
Przedłużanie rzęs jest niezwykle popularnym zabiegiem, który znacząco upiększa. Bardzo ważnym etapem jest dobór odpowiedniej metody przedłużania oraz wybór najlepszego rodzaju włosków pod kątem preferencji i oczekiwanego efektu końcowego. Specjalista potrafi przeanalizować wygląd naturalnych rzęs i dobrać najlepsze włoski do przedłużania.
Dla efektownej stylizacji rzęs kluczowe są zarówno umiejętności stylistki jak i jakoś materiałów na których pracuje. Najwyższej jakości rzęsy oraz akcesoria potrzebne do profesjonalnej stylizacji znajdziesz na Wonder Lashes.
Artykuł sponsorowany