Czego nie robić mając wrażliwą skórę

Cera wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji ze względu na to, że jest bardzo wymagająca. Aby odpowiednio o nią dbać warto unikać kilku rzeczy.

Czego nie robić mając wrażliwą skórę. Foto. pixabay.com

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry wrażliwej, warto z podwójną uwagą ją obserwować. Taki typ sprawia często wiele problemów, ze względu chociażby na to, że nie możemy używać wszystkich kosmetyków. To jednak tylko początek, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy jak skóra wrażliwa zareaguje na różne czynniki. Czasami jej stan może się pogorszyć od nieodpowiedniego jedzenia, innym razem od zastosowania złego proszku do prania. Warto więc unikać kliku rzeczy, które na pewno sprawią, że jej stan nie będzie się pogarszał.

Skóra wrażliwa charakteryzuje się często zaczerwienieniem, łuszczeniem się, suchością, nadmiernym ściągnięciem. Czasami są to również pieczenie, swędzenie lub mrowienie. Wszystkie te objawy są bardzo uciążliwe i nie powodują, że czujemy się lepiej. Warto w takiej sytuacji zastanowić się co powoduje u nas, że skóra reaguje w taki, a nie inny sposób. Można przyjrzeć się temu co robimy na co dzień, żeby wyeliminować szkodliwe czynniki.

Czego nie robić mając wrażliwą skórę. Foto. pixabay.com

Czego z całą pewnością nie powinniśmy robić, mając wrażliwą skórę?

  • Używanie nieodpowiednich kosmetyków

Należy przyjrzeć się tym kosmetykom, które stosujemy. Muszą to być rzeczy dostosowane do skóry wrażliwej, które nie pogarszają jej stanu, a wręcz ją koją. W drogeriach jest wiele produktów przeznaczonych do takiej odmiany skóry. Podobnie nie można stosować mydeł, które mają odczyn zasadowy. Powodują podrażnienie skóry i zmniejszają jej odporność.

  • Zmiany temperatur

Skóra wrażliwa nie lubi drastycznej zmiany temperatury z ciepłej na zimną i odwrotnie. Dlatego też, kiedy pogoda za oknem jest nieprzewidywalna, po słonecznej jesieni przychodzi mroźna zima, musimy się przed nią chronić. Przyda się tu dobry krem, ale też najzwyczajniej w świecie odpowiednie ubranie.  Nie możemy narazić naszej skóry na przesuszenie mroźnym powietrzem. Należy zainwestować w rękawiczki i czapkę, oraz zrezygnować z solarium, kiedy najdzie nas ochota na opaleniznę zimą.

  • Papierosy i alkohol

Te dwie rzeczy jak żadne inne rujnują dobrą kondycję naszej skóry. Jeżeli jest ona wrażliwa, dym nikotynowy dodatkowo działa niekorzystnie. Cera staje się szara i nieodżywiona. Picie alkoholu wysusza skórę i często powoduje wypryski i innego rodzaju zmiany. Warto powstrzymać się od palenia i ograniczyć spożywanie alkoholu, jeśli chcemy pomóc naszej wrażliwej skórze zachować odpowiedni wygląd.

  • Nieodpowiednia dieta

To co na zewnątrz zaczyna się wewnątrz. Jeżeli chcemy, żeby wrażliwa skóra była w dobrej kondycji, musimy dostarczyć jej witamin i odpowiednich składników od środka. Warto tutaj zastanowić się co jemy i pijemy. Skórze wrażliwej z pewnością nie pomogą zbyt duże ilości cukru i soli. Tak samo nie powinniśmy wchodzić do restauracji typu fast food, jeść bardzo tłustych rzeczy i pić wysokosłodzonych napojów. Skórę wrażliwą powinno się nawadniać, dlatego warto zamienić napój gazowany z marketu na wodę.

  • Woda i promienie słoneczne

Mając skórę wrażliwą warto przyjrzeć się nawet wodzie, którą myjemy się na co dzień. W skrajnych przypadkach, skóra może reagować na zwykłą „kranówkę” alergicznie. Jeżeli po umyciu twarzy jest ona mocno zaczerwieniona, a nawet swędzi, warto podjąć decyzję o myciu się wodą przegotowaną. Zbyt długie kąpiele natomiast, wysuszają skórę. Tak samo jest w przypadku promieni słonecznych. Skóry wrażliwej nie można doprowadzać do stanu przesuszenia, bo od razu bardzo pogorszy się jej stan i będzie trudno przywrócić ją do odpowiedniej kondycji.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Skóra wrażliwa

- Zmiany skórne

- Pielęgnacja twarzy