Pies w podróży po Europie! 5 atrakcji turystycznych przyjaznych zwierzętom

Jeśli jesteś typem podróżnika lubiącym zwiedzanie, zaplanowanie wakacji z psem może być dużym wyzwaniem. Wiele europejskich miast wychodzi jednak naprzeciw dylematowi właścicieli czworonogów i otwiera przed nimi drzwi do wielu popularnych atrakcji.

Podróżowanie z psem
Podróżowanie z psem

Wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przygotowała więc zestawienie pięciu, czasem bardzo nieoczywistych miejsc, w których goście ze zwierzętami są bardzo mile widziani.

Dzięki dostępnej w HomeToGo opcji filtrowania wyszukiwań pod względem możliwości przyjazdu z psem, znalezienie noclegu w pobliżu każdego z tych miejsc nie będzie stanowiło problemu.

Ogrody Tuileries (Francja)

Paryż to jedno z najbardziej psolubnych miast na świecie. Psy są mile widziane w sklepach (oprócz części spożywczych), galeriach handlowych, a także w większości paryskich restauracji. Na spacer z  psem możemy wybrać się m.in. do ogrodów Tuileries, które są najstarszym paryskim parkiem publicznym. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce do zwiedzania ze względu na liczne rzeźby, fontanny oaz dwa muzea, które są ostatnimi budynkami będącymi pozostałością po Pałacu Tuileries. Innymi paryskimi parkami otwartymi dla psów są również ogród Luksemburski oraz park Jardin du Palais Royal.

Pompeje, Etna (Włochy)

Największym zaskoczeniem w tym zestawieniu jest możliwość zwiedzania razem z naszym czworonożnym towarzyszem, położonych niedaleko Neapolu ruin Pompejów. Pompeje to miasto, które w czasach cesarstwa rzymskiego zostało zniszczone przez erupcje wulkanu Wezuwiusz. Dzięki temu, że popiół wulkaniczny utrwalił budowle i liczne przedmioty możemy wyobrazić sobie wygląd miasta przed tragedią. Inną atrakcją, którą możemy zobaczyć wraz z naszym psem jest wulkan Etna. To obecnie najwyższy oraz największy czynny stożek wulkaniczny w Europie.

Muzeum Marionetek (Austria)

Choć ogólną zasadą jest nie wpuszczanie zwierząt do muzeów, galerii oraz ośrodków kultury, Muzeum Marionetek w Salzburgu, mieście Mozarta, nie przejmuje się tym zakazem. Nie chcąc narażać pupila na samotne oczekiwanie na nasz powrót, możemy w jego towarzystwie obejrzeć eksponaty ze zbiorów Salzburskiego Teatru Marionetek, m.in. z Czarodziejskiego Fletu Mozarta czy słynne postacie i wydarzenia z dziejów Salzburga.

Żydowskie Muzeum Galicja (Polska)

Niezwykle przyjaznym dla czworonogów miejscem w naszym kraju jest Żydowskie Muzeum Galicja, które znajduje się na krakowskim Kazimierzu. Stałe ekspozycje muzeum, Śladami Pamięci i Pamięć Niedokończona, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Miejsce to uznawane jest za jedno z trzech najciekawszych muzeów w Krakowie. Napawa optymizmem fakt, iż tak ważna atrakcja turystyczna otwiera się na naszych psich towarzyszy.

Plaża Aya Napa (Cypr)

Na zdecydowanej większości plaż w Europie obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania psów. Nie na Cyprze! Aya Napa, największy kurort na wyspie, odpowiadając na oczekiwania ze strony wczasowiczów nie chcących rozstawać się ze swoimi pupilami, zezwolił na wspólne plażowanie. Kąpiel w krystalicznie czystej wodzie wraz z Twoim ukochanym czworonogiem jest już możliwa.

Jak przygotować się do podróży

Pamiętajmy, aby do każdej dłuższej podróży z psem dobrze się przygotować. Przed wyjazdem zapoznajmy się dokładnie z przepisami oraz obowiązkami jakie dany region, do którego się wybieramy oraz kraje, przez które będziemy podróżować, nakładają na właścicieli psów. Istotne jest zapoznanie się z „Ogólnymi zasadami przemieszczania zwierząt towarzyszących po terytorium UE”, gdzie znajdziemy szczegółowo opisane wymogi państw członkowskich. By móc legalnie podróżować z  psem na terenie UE, musimy wyrobić mu paszport oraz zaświadczenie o aktualnych szczepieniach, szczególnie przeciwko wściekliźnie. Paszport można wyrobić u weterynarza i wiąże się to z koniecznością zachipowania psa. Paszport ważny jest we wszystkich krajach UE, a także w  Szwajcarii, Norwegii,  Lichtensteinie, Monako, Watykanie, Andorze i na Islandii.