Polska zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski wywalczyła III miejsce w odbywających się 12 i 13 maja w Warszawie pierwszych w historii Mistrzostwach Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.Reprezentacja Polski wywalczyła III miejsce w odbywających się 12 i 13 maja w Warszawie pierwszych w historii Mistrzostwach Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Podczas dwudniowych rozgrywek na stadionie warszawskiej Legii zmierzyło się blisko 150 zawodników z 17 drużyn z domów dziecka z całej Europy. Niepokonani okazali się Rosjanie, którzy w finałowym meczu wygrali z Ukrainą 3:0. III miejsce wywalczyła Reprezentacja Polski złożona z zawodników z Oświęcimia, Katowic, Siemianowic Śląskich, Kłobucka, Gdańska, Szczecina i Kołaczkowa, wygrywając z Litwą 6:1.Na podium stanęli również m.in. zawodnicy z Estonii, wybrani Drużyną Fair Play turnieju, Jakub Matysiak z Polski – najlepszy strzelec Mistrzostw, najlepszy bramkarz Litwin Aidas Bagdonas i najlepszy zawodnik Maryan Mysyk z Ukrainy.

Najlepsi gracze Mistrzostw zostali wybrani do Dziecięcej Reprezentacji Europy, która zmierzyła się z drużyną Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, prowadzoną przez Ambasadora Mistrzostw Dariusza Dziekanowskiego. Zagrali w niej m.in. Lesław Ćmikiewicz, Piotr Świerczewski, Tomasz Kłos. Byli reprezentanci Polski wygrali 8:4.