Pożegnaj szkołę z pomysłem! Inspirujące zmiany w pokoju dziecięcym!

Ciekawe pomysły na wakacyjne zmiany w pokoju dziecięcym! Daj maluchowi odpocząć!

dekoria.pl
dekoria.pl

Wakacje za pasem. Już niedługo Twoja pociecha większość czasu będzie spędzać w domu, w ogródku, w górach lub nad morzem. Początek wszystkich przygód stanowi jednak dziecięcy pokój, dlatego warto pomyśleć nad drobnymi zmianami w pomieszczeniu należącym do dziecka. Na szczęście nie musi być to kompletna metamorfoza – wystarczy jedna rzecz, by zmienić wszystko!

Postaw na ochronę przed słońcem

Słońce przebija się przez okno i razi w oczy? Tak nie może być! Na szczęście istnieje na to rozwiązanie. Wystarczy zdecydować się na zamontowanie rolet wykonanych z zaciemniającego materiału. Skutecznie zablokują one dostęp światła, dzięki czemu w czasie największych upałów we wnętrzu zapanuje przyjemny chłód. Do zalet rolety należy możliwość różnorodnego montażu – do ramy okiennej, ściany, sufitu lub – na karniszu! W zależności od dostępnej przestrzeni warto wybrać ten wariant, który spełni Twoje oczekiwania.

Na podłodze jest wygodniej

Siedzieć, biegać, stać, leżeć – dziecko chce wszystkiego jednocześnie. Z reguły trudno pogodzić te czynności, na szczęście rodzice podejmą się każdej misji specjalnej. Wystarczy, że w pokoju dziecka znajdzie się worek do siedzenia. Dzięki elastycznej formie siedziska pociecha może z nim robić niemal wszystko, a wciąż pozostanie ono wygodne. To świetna propozycja na długie wieczory z bajkowymi seansami lub grami planszowymi. Przecież podczas wakacji wcale nie trzeba siedzieć sztywno jak w szkolnej ławce.

Bajkowe sny – bajkowa pościel

Sen to zdrowie! Dziecko powinno przesypiać od 8 do 10 godzin – wówczas cały jego organizm się regeneruje i nabiera sił na nowy dzień. Ale jak tu spać, gdy pościel jest już stara i wszystkim się znudziła? Rozwiązanie stanowią wyjątkowe, bardzo kolorowe pościele z podobiznami bohaterów ze świata bajek oraz komiksów np. pościel Spiderman lub Syrenka. Pomóc mogą też poduszki z podobizną ulubionego zwierzaka. Jakoś sobie trzeba radzić nocą, prawda?

Szałas w pokoju!

Niewielki namiot lub stelaż wykonane z krzeseł i drabiny – mały Indianin zachwyci się każdym schronieniem! I dobrze, gdzieś trzeba skutecznie planować zdobycie świata. Jeśli chcesz właśnie w taki sposób ożywić i odświeżyć pokój dziecka na wakacje, weź pod uwagę płachty materiałów. Kolory i wzory wybierasz dowolnie – tak, by pasowały do ogólnej aranżacji. Może to być skąpana w szarościach tkanina Ashley. Uniwersalna, szara barwa uspokaja wzrok i z pewnością będzie pasowała do większości pokojów.