„Prezent urodzinowy” – jesienna premiera w Teatrze Capitol

Uważaj, o czym zamarzysz, zanim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Pakosińska, Radosław Pazura, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Lesław Żurek i wiele innych gwiazd w najnowszym spektaklu komediowym!

Prezent urodzinowy premiera w Capitolu
„Prezent urodzinowy” – jesienna premiera w Teatrze Capitol

Ta przezabawna komedia niezaplanowanych sytuacji, mogłaby zdarzyć się naprawdę. Tu fantazja nie tylko wodzi bohaterów na pokuszenie, ale też wodzi ich za nos, ku uciesze wkręconego w tę niezłą drakę widza!

„Prezent urodzinowy” – jesienna premiera w Teatrze Capitol

Akcja

Dwa bliźniacze apartamenty luksusowego hotelu, sąsiadujące przez ścianę, jak w lustrzanym odbiciu, mogą pomieścić nawet najbardziej ekscentryczny zestaw gości: skłócone małżeństwo w separacji, włoskiego kelnera, który Włochem jest lub bywa, urzędnika państwowego czekającego na skandaliczny Prezent Urodzinowy, parę nieśmiałych samotnych serc umówionych przez biuro matrymonialne, egzotyczną Mimi – profesjonalistkę z agencji towarzyskiej, ekscentrycznego psychiatrę nieradzącego sobie z własnymi emocjami, atrakcyjną i elegancką bizneswoman, dziewiczą miłośniczkę romantycznej literatury nieopatrznie przeginającą z alkoholem i …? Długo by jeszcze wyliczać możliwości konfiguracji personalnych, wymykających się spod kontroli – choć aktorów na scenie wciąż jest jedynie pięcioro! Jak to możliwe? Gdy ukryte drzwi między pokojami okazują się niedomknięte, każdy może stać się kimś, kim wolałby albo bardzo nie chciałby być…
Drogi Widzu – nie spuszczaj ich z oka i pozostań czujny w obu pokojach naraz do ostatniej minuty tego powalająco zabawnego zamieszania.

Każdy komiczny niuans tej nakręcającej się mieszanki wybuchowej, zagrany jest z niezwykłą precyzją i w szalonym tempie przez gwiazdorską obsadę aktorów znanych jako mistrzów humoru, pod czujną wodzą reżyserską Jerzego Bończaka.

„Prezent urodzinowy” – jesienna premiera w Teatrze Capitol

Uroczysta premiera w Teatrze Capitol już 24 października!

Obsada:

LIZ – Katarzyna Skrzynecka / Katarzyna Pakosińska / Anna Modrzejewska
KATE – Katarzyna Ptasińska / Dominika Kryszczyńska
TONY – Lesław Żurek / Rafał Cieszyński
BOB – Radosław Pazura / Tomasz Dedek
DICK – Tomasz Schimscheiner / Waldemar Obłoza

Twórcy Spektaklu

Autor: Robin Hawdon
Reżyseria: Jerzy Bończak
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Klaudia Solarz
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

Projekt został dofinansowany ze środków, pochodzących z budżetu państwa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.