Ręcznie robione ozdoby do domu

Masz już dosyć patrzenia na te same aranżacje rodem z reklam telewizyjnych? Spróbuj samodzielnie stworzyć dodatki do swojego wnętrza!

Ręcznie robione ozdoby do domu, Foto unsplash by freestocks.org

Sieciowe sklepy meblowe dają nam możliwość urządzenia modnie mieszkania, nie poświęcając temu szczególnie dużo czasu i pieniędzy. Jakkolwiek takie sieciówkowe rozwiązania mają wiele zalet, tak trzeba przyznać, że nie czynią mieszkania wyjątkowym. Każdy znajomy ma identyczne wazony i świeczniki z IKEI, a my powoli jesteśmy tą jednakowością zmęczeni. Obecnie bardzo modne jest samodzielne dekorowanie wnętrza. Własnoręcznie wykonane przedmioty nadają charakteru całemu wnętrzu i sprawiają, że jest bardziej domowe. Jeśli chcielibyście zmienić wystrój mieszkania i stworzyć coś kreatywnego, to prezentujemy kilka inspiracji.

Drewniane dodatki

Drewno zawsze wprowadza ciepło do wnętrza, zarówno jeśli występuje w postaci mebli, jak i w formie akcesoriów. Jak właściwie można je wykorzystać w typowo dekoracyjny sposób?
Drewno świetnie sprawdzi się jako podstawka pod gorące napoje lub ozdoby, a w połączeniu z drewnianym stołem stworzy wyjątkowo udaną kompozycję. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie świecznika, jednak w tym przypadku trzeba zachować środki bezpieczeństwa, aby nie doprowadzić do pożaru.

Ręcznie robione ozdoby do domu. Foto Instagram @kluk_z_lesa_
Ręcznie robione ozdoby do domu. Foto unsplash by Dane Deaner

Słoiki, słoiczki

Te szklane pojemniki wydają się niepozorne, a oklejone kolorowymi etykietami tandetne lub po prostu nieestetyczne. Często myślimy o nich w kategoriach czysto użytecznych, nie mając świadomości, że z powodzeniem mogą służyć za motyw przewodni naszych wnętrz. Umyte słoiki pozbawione naklejek nadają się idealnie na świecznik domowej roboty lub wazon na kwiaty. Jeśli włożymy trochę pracy w jego ozdobienie, otrzymamy przedmiot, który z powodzeniem moglibyśmy umieścić w magazynie wnętrzarskim. Co będzie nam potrzebne? Oczywiście sznurek jutowy do owinięcia górnej części słoika, koronki i kawałki jakiegoś względnie sztywnego materiału, aby pokryć środkową część.
Jeśli tego typu pomysły do Ciebie nie przemawiają i wolisz praktyczne rozwiązania, to słoiki można wykorzystać do przechowywania produktów spożywczych lub biurowych. Wtedy oprócz wartości estetycznej będą cechować się również wartością użytkową.

Ręcznie robione ozdoby do domu, Foto unsplash by Wedding Photography
Ręcznie robione ozdoby do domu. Foto unsplash by denise johnson

A co na ścianę?

Na ścianach pięknie prezentują się obrazy, jednak jeśli nie zostałyście obdarzone zdolnościami malarskimi, zdecydujcie się na minimalistyczne ramki wypełnione drobnymi przedmiotami. Zakup ramek w sklepie z wyposażeniem wnętrz to wydatek rzędu 15-20 złotych, tapeta lub brystol pełniące rolę tła kosztują jeszcze mniej, zaś znalezienie „serca” naszego dzieła wymaga jedynie trochę czasu, chęci i kreatywności. Możemy stworzyć wzór metodą quillingu lub skierować swoje poszukiwania do przydomowego ogrodu czy pobliskiego parku. A czego szukać? Kolorowych liści, co będzie łatwe szczególnie jesienią, nietypowych kamyków lub gałęzi drzew, które później przepiłujemy na płaskie plastry. Znalezione fanty przymocowujemy do tła, na przykład za pomocą kleju na gorąco. Przygotowując tego typu kompozycję, pamiętajmy, że będzie wisiała na ścianie, więc nie powinna być ciężka.

Ręcznie robione ozdoby do domu
Ręcznie robione ozdoby do domu, Foto Instagram @soul_of_quilling

Kwiatowe aranżacje

Kwiaty na okiennym parapecie są oczywistym rozwiązaniem i prezentują się bardzo dobrze, zwłaszcza z zewnątrz, jednak czasami warto je wyeksponować z odrobiną szaleństwa. Możemy zawiesić rośliny na stelażu lub zaaranżować drewniane gablotki na ścianach. Skrzynki można pokryć lakierem lub kolorową farbą.

Ręcznie robione ozdoby do domu, Foto Instagram @cutesommerchild

Wpis znaleziono dzięki:

- Domowe DIY

- Ręcznie robione ozdoby

- Dekorowanie wnętrza