Relacje z JOGA NA TRAWIE poszczególnych miast w Polsce

17 maja rano, w siedmiu miastach Polski, kilkaset osób wzięło udział w kolejnych darmowych zajęciach jogi na świeżym powietrzu- z cyklu JOGA NA TRAWIE.

Relacje z poszczególnych miast z 17 maja 2008:

Łódź, Park Źródliska
Tym razem na naszej soczyście zielonej trawie praktykowało około 100 osób!. Zajęcia poprowadziła Jola Paczyńska-Piasecka z Centrum Yogi. Chociaż niektórzy dołączyli do nas spontanicznie, ubrani w swoje codzienne ubrania ( zdarzały się też spódnice!) to czuło się prawdziwą radość, jaka emanowała z całej grupy. Wspaniale było usłyszeć, że czas spędzony z jogą był dla wielu osób naprawdę niezwykłym przeżyciem i mamy nadzieję, że nasze hasło-ZAKOCHAJ SIĘ W JODZE!- zagości w wielu sercach.
Po praktyce nadszedł czas na wykład Ewy Dobek o Kuchni 5 przemian. Okazało się, że tym tematem zainteresowana jest spora grupa osób. Ewa ciekawie przedstawiła najważniejsze aspekty tego sposobu odżywiania i odpowiadała na pytania uczestników. Książki, które miała ze sobą rozeszły się jak świeże bułeczki!

Kraków, park Bednarski
Magiczne miejsce na Starym Podgórzu, wśród skał osłaniających nas od zgiełku miasta zapewniło niezwykło atmosferę spotkaniu w praktyce.
Syciliśmy oczy zielenią, uszy śpiewem ptaków. Zdejmując w słońcu kolejne warstwy bluz, skarpet, obuwia, wydobywaliśmy się jednocześnie z techniczności asany. Byliśmy tam, w tym momencie, praktykując jogę. Zajęcia prowadziła Natasza Moszkowicz i Ewa Wardzała z Krakowskiego Warsztatu Jogi.

Poznań, Park na Cytadeli Poznańskiej
W kameralnym gronie ćwiczono w Parku na Cytadeli Poznańskiej. Energia płynąca z kontaktu z ziemią, ustawienie ciała w asanach proponowanych przez Andrzeja Kubiaka z Centrum Jogi Marii Stróżyk dawała ogromną radość ćwiczącym.

Trójmiasto, Park Jelitkowski
Zajęcia poprowadzone przez założycielkę Akademii Yogi Renaty Koba w Parku Jelitkowskim (Trójmiasto) wzbudziły entuzjazm u ćwiczących – poprawiły samopoczucie i „dodały skrzydeł” na cały weekend.
Po zajęciach Staszek Buła zagrał koncert gongów. Dźwięki mis, gongów w niezwykły sposób wibrowały w przestrzeni, komponowały się z szumem wiatru, śpiewem ptaków. Debiutancki dla wykonawcy koncert w naturze okazał się sukcesem.

Warszawa, Kępa Potocka
Dwukrotnie wzrosła liczba chcących poćwiczyć na trawie jogę. Adam Bielewicz, właściciel Joga! Centrum Adama Bielewicza prowadził zajęcia dla ponad 100 osób. Cisza, skupienie panowały w kwartale, gdzie odbywały się zajęcia. Łagodne wygięcia do przodu, wydłużanie ciała, skręty pozwoliły adeptom jogi rozbudzić ciało i je uaktywnić.
Po zajęciach Jacek Poteralski opowiadał o idei Vedict Art – sztuce odkrywania w sobie wszystkich możliwości kreacji. Po prostu bierzesz pędzel i malujesz. Bez blokad społecznych, które funkcjonują w naszej głowie: „ Nie umiem”, „nie potrafię”, „nie jestem artystą” Każdy obraz tak namalowany to spotkanie z samym sobą. To niezwykła okazja by zobaczyć, gdzie się jest, czego się pragnie, czego nam brakuje. I co najważniejsze: każdy z nas może malować!

Wrocław, Park Szczytnicki
W Parku Szczytnickim tym razem zajęcia poprowadził Rafał Kozioł – dyplomowany instruktor wg metody B.K.S. Iyengara, właściciel Joga – szkoła Rafał Kozioł. Zapytał o problemy zdrowotne i ustawił w słońcu – świeciło jeszcze niezbyt mocno, za to wysuszyło już trawę z porannej rosy. Zaczęliśmy od tzw. siadu japońskiego i zaintonowaliśmy trzykrotnie głoskę OM. Inaczej, ciszej zabrzmiał głos ludzi na wolnym powietrzu, razem z ptakami i wiatrem. Rafał swoim spokojnym głosem prowadził grupę. Jakże miło było przy wejściu do asan spojrzeć w niebo!

Już za tydzień w sobotę 24 maja kolejne darmowe zajęcia jogi.

Poprowadzą je:

Łódź – Park Źródliska godz 12.00
Agnieszka Wierzbińska z Centrum Yogi Łódź poprowadzi zajęcia z asthangi i odpowie na pytania dotyczące tej metody.
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Łodzi mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/LODZ,62,55.html

Katowice Park Gorzowski godz 10.00
– nauczyciele z Akademii Jogi i Terapii Ruchem
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Katowicach i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/KATOWICE,61,55.html

Kraków Park Bednarski godz. 10.00
– nauczyciele ze Szkoły Jogi Magdy i Maćka Bętkowskich
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Krakowie i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/KRAKOW,59,55.html

Poznań Park na Cytadeli Poznańskiej godz. 10.00
– Anna Gładysz, nauczycielka z Centrum Jogi Marii Stróżyk
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Poznaniu i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/POZNAN,58,55.html

Trójmiasto Park Jelitkowski godz 10.00
– Maciej Pieńczewski, nauczyciel z Akademii Yogi Renaty Koba
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Trójmieście i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/TROJMIASTO,57,55.html

Warszawa Kępa Potocka godz 10.00
– Arkadiusz Zdziernicki z Akademii Hatha Jogi Sławomira Bubicza.
Szczegółowe informacje na temat zajęć w Warszawie i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/WARSZAWA,56,55.html

Wrocław Park Szczytnicki godz 10.00
– Paweł Jarnicki– znający metodę BKS Iyengara z Puny i BNS Iyengara z Majsuru.
Szczegółowe informacje na temat zajęć we Wrocławiu i mapkę znajdziesz tutaj:
http://www.joganatrawie.pl/WROCLAW,60,55.html

Wszystkie informacje na stronie: www.joganatrawie.pl

Akcja JOGA NA TRAWIE jest więc odpowiedzią na potrzebę relaksu i równowagi, tak pożądaną przez żyjących w pośpiechu mieszkańców dużych miast. Potrwa do 12 lipca a jej zwieńczeniem będzie JOGA FESTIWAL, który odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 lipca. Specjalnym gościem festiwalu będzie Sharat Arora – wybitny nauczyciel z Indii, wieloletni współpracownik B.K.S. Iyengara. Sharat poprowadzi trzydniowe warsztaty jogi, w czasie których będzie można kontynuować praktykę i zaczerpnąć wiedzy u źródła.
Serdecznie zapraszamy.

Gwarantujemy:
• dostosowanie programu zajęć do możliwości uczestników
• ćwiczenia wzmacniające i rozciągające ciało, polepszające koncentrację, regenerujące oraz relaksujące
• pozytywną energię dla uczestników

Praktyka jogi niesie ze sobą niezliczone korzyści. Pierwszym efektem jest poprawa samopoczucia, przypływ energii, sił witalnych oraz poczucie relaksu. Regularne ćwiczenie wraz z ćwiczeniami oddechowymi poprawiają koncentrację i oczyszczają ciało. Możliwy staje się kontakt z własnym wnętrzem, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby ciała i ducha. Powstaje równowaga.
Zajęcia kierujemy zarówno do osób, które praktykują jogę na co dzień, jak i do tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Na zajęcia należy zabrać ze sobą matę lub koc
BO CIAŁO PORUSZA DUCHA

Partnerzy:Akademia Hatha – Jogi Sławomira Bubicza, Joga Centrum Adama Bielewicza, Centrum Joga Żoliborz, Akademia Asan, Krakowski Warsztat Jogi, Akademia Jogi Renaty Koba, Centrum Hatha Jogi Marii Stróżyk, Akademia Jogi i Terapii Ruchem Katowice, Centrum Yogi Łódź, Centrum Jogi B.K.S Iyengara Pauliny Stróż oraz Scholz&Friends Warszawa i Fundacja Pokolenia Pokoleniom

Patroni medialni:

Tok FM, Zdrowie, Odnowa, Vege, City Media, Interia.pl, Dziennik Polska, www.poradnikzdrowie.pl, www.obcasy.pl, www.female.pl, www.ajurweda.pl, www.joga-joga.pl, www.wellnesslife.pl, www.fit.pl, www.ekologiczni.pl, www.e-masaz.pl, www.energiakobiet.pl, www.kreatywka.pl