Co daje stosowanie peelingu do twarzy?
Skóra po zastosowaniu peelingu, jest dogłębnie oczyszczona i poprawia się jej mikrokrążenie. Twarz jest lepiej ukrwiona, a wnikanie innych kosmetyków jest znacznie łatwiejsze. Wysokiej jakości peeling do twarzy usuwa martwy naskórek, odblokowuje pory i rozjaśnia przebarwienia. Skóra nabiera blasku i ma bardziej korzystny koloryt. Jeśli chcesz, aby kosmetyki, których używasz, działały lepiej, koniecznie zrób raz na czas peeling twarzy. Naskórek złuszcza się samoistnie, jednak z czasem ten proces przebiega coraz wolniej, dlatego trzeba go wspomagać peelingami. Szara i szorstka skóra twarzy może być objawem tego, że za rzadko używa się tego kosmetyku i czas najwyższy, aby to zmienić. Dobry peeling wspomaga odbudowę skóry i ułatwia wchłanianie kosmetyków, stąd są one bardziej skuteczne. Oprócz wybranych kosmetyków do peelingu, znajdź preparaty zawierające takie substancje jak witamina c. Jako silny przeciwutleniacz, opóźnia ona procesy starzenia i wspomaga Twoją skórę w zachowaniu młodego wyglądu.
Poznaj rodzaje peelingów do twarzy
Czy wiesz jakie są rodzaje peelingów do twarzy? Można spotkać różne odmiany peelingów, ale najbardziej znane to peeling enzymatyczny, peeling ziarnisty i peeling chemiczny. Pierwszy z nich jest jednocześnie najbardziej delikatny, powoduje łagodne złuszczanie, a także rewitalizuje skórę. Jego nazwa pochodzi od tego, że zawiera on specjalne enzymy. Do jakiej cery jest odpowiedni? Zasadniczo dla wrażliwej i naczyniowej, ale także dla mieszanej. Peelingi chemiczne, inaczej zwane kwasowymi, zawierają kwasy AHA, BHA lub PHA, a ich główne zadanie to usuwanie martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. I wreszcie peelingi ziarniste, to produkty zawierające substancje ścierne, takie jak pestki czy zmielone łupiny orzecha. Są one dość mocne w działaniu, dlatego będą idealne dla skóry zanieczyszczonej, tłustej i dojrzałej. Osoby o skórze wrażliwej powinny ich unikać.
Jak często stosować ten kosmetyk?
Pytanie, które pojawia się często wśród osób stosujących peelingi, to jak często ich używać. Jest to przede wszystkim zależne od rodzaju peelingu i typu cery. Peeling ziarnisty powinno się wykonywać od 2-3 razy w tygodniu w przypadku skóry tłustej do 1-2 razy w tygodniu w przypadku skóry bardzo suchej. Zasada jest taka, że zbyt rzadko robiony peeling może utrudniać odtykanie porów, a z kolei wykonywany za często, przesuszy cerę. W przypadku peelingu enzymatycznego, można sobie pozwolić na stosowanie go 1-2 razy w tygodniu, bo jest dość delikatny. Regularne powtarzanie tego zabiegu pozwoli cieszyć się promienną skórą. Peeling chemiczny najlepiej wykonywać w gabinecie i nie częściej niż co 2-5 tygodni, a najlepiej ustalić to ze specjalistą.