Rodzaje peelingów do twarzy – jaki wybrać i jak często stosować?

Peeling do twarzy to kosmetyk, który przynosi wiele dobrego dla skóry. Zawiera substancje, które złuszczają skórę i usuwają martwy naskórek. Efektem jest lepszy wygląd skóry i głęboko oczyszczona cera. Zobacz jakie są rodzaje peelingów do twarzy i czym różnią się od siebie.

Rodzaje peelingów do twarzy – jaki wybrać i jak często stosować?

Co daje stosowanie peelingu do twarzy?

Skóra po zastosowaniu peelingu, jest dogłębnie oczyszczona i poprawia się jej mikrokrążenie. Twarz jest lepiej ukrwiona, a wnikanie innych kosmetyków jest znacznie łatwiejsze. Wysokiej jakości peeling do twarzy usuwa martwy naskórek, odblokowuje pory i rozjaśnia przebarwienia. Skóra nabiera blasku i ma bardziej korzystny koloryt. Jeśli chcesz, aby kosmetyki, których używasz, działały lepiej, koniecznie zrób raz na czas peeling twarzy. Naskórek złuszcza się samoistnie, jednak z czasem ten proces przebiega coraz wolniej, dlatego trzeba go wspomagać peelingami. Szara i szorstka skóra twarzy może być objawem tego, że za rzadko używa się tego kosmetyku i czas najwyższy, aby to zmienić. Dobry peeling wspomaga odbudowę skóry i ułatwia wchłanianie kosmetyków, stąd są one bardziej skuteczne. Oprócz wybranych kosmetyków do peelingu, znajdź preparaty zawierające takie substancje jak witamina c. Jako silny przeciwutleniacz, opóźnia ona procesy starzenia i wspomaga Twoją skórę w zachowaniu młodego wyglądu.

Rodzaje peelingów do twarzy – jaki wybrać i jak często stosować?

Poznaj rodzaje peelingów do twarzy

Czy wiesz jakie są rodzaje peelingów do twarzy? Można spotkać różne odmiany peelingów, ale najbardziej znane to peeling enzymatyczny, peeling ziarnisty i peeling chemiczny. Pierwszy z nich jest jednocześnie najbardziej delikatny, powoduje łagodne złuszczanie, a także rewitalizuje skórę. Jego nazwa pochodzi od tego, że zawiera on specjalne enzymy. Do jakiej cery jest odpowiedni? Zasadniczo dla wrażliwej i naczyniowej, ale także dla mieszanej. Peelingi chemiczne, inaczej zwane kwasowymi, zawierają kwasy AHA, BHA lub PHA, a ich główne zadanie to usuwanie martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. I wreszcie peelingi ziarniste, to produkty zawierające substancje ścierne, takie jak pestki czy zmielone łupiny orzecha. Są one dość mocne w działaniu, dlatego będą idealne dla skóry zanieczyszczonej, tłustej i dojrzałej. Osoby o skórze wrażliwej powinny ich unikać.

Rodzaje peelingów do twarzy – jaki wybrać i jak często stosować?

Jak często stosować ten kosmetyk?

Pytanie, które pojawia się często wśród osób stosujących peelingi, to jak często ich używać. Jest to przede wszystkim zależne od rodzaju peelingu i typu cery. Peeling ziarnisty powinno się wykonywać od 2-3 razy w tygodniu w przypadku skóry tłustej do 1-2 razy w tygodniu w przypadku skóry bardzo suchej. Zasada jest taka, że zbyt rzadko robiony peeling może utrudniać odtykanie porów, a z kolei wykonywany za często, przesuszy cerę. W przypadku peelingu enzymatycznego, można sobie pozwolić na stosowanie go 1-2 razy w tygodniu, bo jest dość delikatny. Regularne powtarzanie tego zabiegu pozwoli cieszyć się promienną skórą. Peeling chemiczny najlepiej wykonywać w gabinecie i nie częściej niż co 2-5 tygodni, a najlepiej ustalić to ze specjalistą.