Ronaldo. Obsesja doskonałości

rolando obsesja doskonalosci

22 lutego 2012 roku wydawnictwo Sine Qua Non, przy współpracy z polską Penyą Realu Madryt oraz pod patronatem TVP Sport, zaprezentuje fanom futbolu biografię jednej z największych gwiazd zbliżającego się EURO 2012 – Cristiano Ronaldo.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że polscy kibice jako pierwsi na świecie będą mieli okazję przeczytać historię piłkarza, napisaną przez włoskiego dziennikarza sportowego – Lukę Caioli (jest on również autorem wydanej w listopadzie 2011 biografii Leo Messiego). Wstęp do polskiego wydania napisał Jerzy Dudek.

Książka ujawnia różne oblicza piłkarza Realu Madryt. Bogatego, przystojnego i dobrego piłkarza, jak sam zaznacza. A przede wszystkim człowieka. – Prezes Polskiej Penyi Realu Madryt – Aguila Blanca

Ronaldo. Obsesja doskonałości
Ronaldo. Una ambicion sin limites
Autor: Luca Caioli
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Język oryginału: hiszpański
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 978-83-63248-08-6
Ilość stron: 304 tekst + wkładka zdjęciowa
Premiera w Polsce: 22 lutego 2012
Cena: 39,90

Gdy młody, dobrze rokujący Portugalczyk pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, Sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły takie gwiazdy jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham. Oczekiwania były ogromne, a Ronaldo nie rozczarował. Jako pierwszy piłkarz Premier League zdobył w 2008 roku tytuł Piłkarza Roku FIFA. Od czasu słynnego transferu za 96 milionów euro do Realu Madryt, trwa jego dobra passa w zdobywaniu goli, która sprawia, że rywalizacja między nim a Leo Messim z FC Barcelona staje się jeszcze bardziej zaciekła.

Luca Caioli w swojej książce opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej – dociera do sekretów życia prywatnego, co w przypadku tak rozpoznawalnego piłkarza­celebryty nie jest sprawą łatwą. Jest to wyjątkowa podróż, zaczynającą się na małych boiskach podwórkowych, a kończącą w blasku reflektorów największych stadionów świata, gdzie prowadzi tylko jedna droga: ciężka praca i obsesyjne dążenie do doskonałości. Cris ma takie cechy piłkarskie, których nie ma nikt inny. Ma też cechę niezwykłą: kiedy gasną światła wielkich stadionów, gwiazda CR7 świeci nadal. – Jerzy Dudek

Informacja o autorze:

Luca Caioli – włoski dziennikarz sportowy mieszkający w Hiszpanii, pisał dla L’Unita, Il Manifesto, La Repubblica, La Gazzetta dello Sport, Il Corriere della i Rai 3 we Włoszech, ITV w Anglii, redaktor naczelny francuskiej Euronews TV. Spod jego ręki wyszły niezwykle popularne biografie m.in. Ronaldinho, Fernando Torresa i Zinedine’a Zidane’a.

Wydawca w Polsce:
Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.